Sjajni pioniri zabočke Mladosti prošli Moslavinu, u četvrtak stiže Mladost Buzin

U Zaboku odigrane utakmice II. kruga kvalifikacija za popunu I. NL-središte za pionire

Pioniri zabočke Mladosti pobjedom protiv Moslavine, izborili su treći krug kvalifikacija za popunu I. NL-središte za pionire. Nakon dvije izuzetno zanimljive i uzbudljive utakmice Zabočani su ukupno slavili rezultatom 2:1. Pioniri su pobijedili rezultatom 1:0, dok su mlađi pioniri remizirali uz rezultat 1:1.
U utakmici pionira ključan je bio pogodak Karla Severina u 35. minuti nakon asistencije Leona Jadeka i pogreške vratara Moslavine Mirosavljevića. Pioniri zabočke Mladosti bili su puno bolji protivnik i mogli su i uvjerljivije slaviti.
Utakmica mlađih pionira bila je dramatična i završila je razultatom 1:1. I tu su Zabočani bili bolji, ali su mlađi pioniri Moslavine pružili znatno jači otpor nego njihove starije koege. Nadmoć Zabočana u 27. minuti okrunio je pogotkom nakon kornera Gabrijel Šivalec. No u posljednjim trenuntcima prvog dijela izjednačio je Patrik Pilat, koji je jednu odbijenu loptu spremio u mrežu. Zabočani su u nastavku stvorili još 5-6 izglednih prilika, dvije su ozbiljne prilike stvorili i gosti, no istaknuli su se vratari Luka Piljek sa strane domaćih i Jakov Zavoral iz gostujućih redova, pa su mreže u nastavku mirovale.
Nakon posljednjeg zvižduka suca Marića počelo je neopisivo slavlje domaćina, koji u četvrtak na istom mjestu u trećem krugu očekuje Mladost iz Buzina. Pobjednik te utakmice steći će iduće sezone pravo natjecanja u I. NL-središte za pionire. Utakmice se kao i današnje igraju s početkom u 17,30 sati i 19 sati.