[SAMOBOR-TONDACH] Mlinarić i Merlin razmontirali domaćina!

Tondach se pobjedom protiv „fenjeraša“ (0:2) vratio na pravi kolosijek

Nakon pomalo šokantnog i nezasluženog poraza od Save Strmec, Tondach se pobjedom protiv „fenjeraša“ (0:2) vratio na pravi kolosijek. Izostanak Hendije natjerao je trenera Bartolića na brojne rotacije, a osmislio ih je na najbolji način, pa su bodovi Tondacha sasvim zasluženi. Domaćin je doduše imao određenu terensku nadmoć u prvom dijelu, no Tondach se znalački branio, a čvrsti blok gostiju omgoćio im je i dvije kontre, koje nisu iskoristili.

Početkom nastavka domćai imaju najbolju priliku, no Brujić gađa gredu. Od tog trenutka sve je na strani Tondacha. U 62. minuti Mlinarić dubinskom loptom pronalazi Merlina, a ovaj izlazi sam pred domaćeg vratara i rutinirano zabija za 0:1. Trinaest minuta kasnije Merlin i Mlinarić zamijenili su uloge, a Mlinarić je svoju odličnu igru zaokružio pogotkom za 0:2. U završnici je pobjeda Tondacha mogla biti i znatno izraženija, no udarac L. Jurine zaustavila je greda, a nove pokušaje Merlina i Mlinarića vratar Braje.
U idućem kolu Tondach dočekuje trećeplasiranu Bistru, a bit će to pravi praznik nogometa u Bedekovčini.