[I VIŠE NEGO USPJEŠNO] Tomo Valjak u Italiji završio sezonu

Zlatarski skijaš Tomo Valjak ovogodišnji je državni prvak u alpskom skijanju

Zlatarski skijaš Tomo Valjak, ovogodišnji državni prvak u alpskom skijanju, u kategoriji mlađi kadeti, ovog je vikenda sezonu završio u talijanskom skijalištu Abetone. U apeninskom mjestašcu, na 1383 metara nadmorske visine, od 1981. godine održava se poznato međunarodno skijaško natjecanje imenom Pinocchio, u spomen na drvenog lutka iz bajke firentinskoga pisca Carla Collodija. Ove je godine sudjelovalo pedesetak natjecatelja iz 33 zemlje iz cijeloga svijeta.

U petak je održana utrka slaloma u kojoj je Tomo zauzeo šesto mjesto (u prvoj vožnji bio je četvrti zaostavši za trećeplasiranim 11 stotinki). U subotnjoj veleslalomskoj utrci bio je 14. Oba ostvarena rezultata uspjeh su za mladoga skijaša, ponajprije zbog stjecanja iskustva na međunarodnim skijaškim natjecanjima. Također je osvojio i FIS bodove i u slalomu i veleslalomu, s obzirom na to da se boduje prvih 15 skijaša. Za zlatarskoga osnovca pamtljiv je doživljaj i razgled biciklom toskanske metropole Firenze, u društvu klupskog kolege, starijeg kadeta Frana Černija i trenera Tadea Drinkovića.