Prekinut Zagorčev niz!

U 27. kolu 2. SuperSport NL Zagorec gostovao u Ždralovima kod Mladosti

• STIPERSKI.JPG

STIPERSKI

U 27. kolu Druge SuperSport nogometne lige krapinski Zagorec gostovao j e kod Mladosti iz Ždralova i pretrpio poraz od 3:4. Time je prekinut niz od osam utakmica bez poraza krapinskog kluba a Mladost je dokazala da je „crna mačka“ za ekipu iz Krapine, Naime ovo je  treći poraz krapinskog kluba u tri odigrane utakmice u posljednjih godinu dana – kvalifikacijski susret ( 0:1 ), te dva prvenstvena – 1:2 i 3:4.

RADIĆ

U ovaj susret Zagorec je ušao osjetno oslabljen ne igranjem standardnog dvojca,  Cruce – Corcy ( žuti kartoni ) i Smrekar ( povreda ) te zbog pravila da samo dvojica igrača izvan EU mogu biti u sastavu na tribinama je završio Harrison a umjesto njega u igri je bio Jug da bi umjesto Cruce – Corcya na mjesto stopera ušao oporavljeni Junior. Bilo je tu još nekih izmjena pa je umjesto Radića, koji je počeo protiv Sesveta, u prvih jedanaest ušao Bračević.

Susret je puno bolje otvorio Zagorec koji je već u trećoj minuti imao jednu (polu)priliku preko Bračevića kojem je Dunić dodao loptu ali je on nije dobro primio pa je vratar Domović  stigao „pokupiti“ ju prije negoli je Bračević uputio udarac. Sedam minuta kasnije puno bolja reakcija Bračevića koji puca iskosa sa desne strane ali za malo lopta prolazi iznad desne vratnice. Nakon toga mirna utakmica na sredini terena da bi susret pun pogodaka otvorio Mađarić u 36. minuti primivši jednu povratnu loptu od Žabeca na dvadeset metara od gola te lijevom nogom precizno pogodio desne rašlje nemoćnog Bručija. Neobranjivo ! Tri minute kasnije Zagorec je mogao do izjednačenja da je bolje reagirao Barišić koji je povukao loptu iz svog polja i došao do domaćeg šesnaesterca te uputio udarac kojeg je Azinović blokirao iako je, čini mi se, imao i boljih rješenja – Kanceljak na lijevoj i Bračević na desnoj strani sami  te se rezultatom iz 36. minute otišlo na odmor.

U drugom  poluvremenu u nepunih sedamnaest minuta vidjelo smo čak pet pogodaka. Poluvrijeme je otvoreno prilikom Žabeca koju Bruči neutralizira da bi  minutu  kasnije Kanceljak na asistenciju Christiana udarcem sa 20 metara izjednačio. Još se veselje gostiju nije ni stišalo a domaćini vode pogotkom Lope udarcem sa 14 metara.  No, pet minuta kasnije Bračević udarcem sa 16 metara dovodi susret u egal. Deset minuta kasnije nakon izjednačujućeg pogotka – 47. minuta – Zagorca domaćini dolaze u vodstvo od 3:2  kada je Behrami primio loptu na desetak metara od vratiju Zagorca te snažno pucao prema golu prilikom kojeg je lopta dirala Čondrića te promijenila smjer i završila u  mreži nemoćnog Bručija.  U 64. minuti Herceg pogađa za 4:2.

U 80. minuti nakon prekršaja Eskinje nad Dunićem u šesnaestercu sudac pokazuje na jedanaest metara s kojih je precizan bio Radić i smanjio vodstvo Mladosti na 4:3. Do kraja susreta vidjeli smo još jedan odličan udarac Christiana ( 90 + 2' ) koji je, na žalost Krapinaca, odlično obranio odmaći vratar te upitnu situaciju – da li je lopta ( 90+3' ) pogodila u ruku Azinovića – kada je lopta izvela jedan „ pravi karambol“ te vjerujem da je i sucu bilo to teško odrediti i pustio je da se akcija nastavi.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka na semaforu je ostalo zapisano Mladost 4. Zagorec 3.

Svoj slijedeći prvenstveni susret Zagorec igra na svom terenu, subota, 20. svibnja u 14,00 sati, kada mu goste dolazi zagrebačko Trnje. U tjednu između ova dva prvenstvena susreta Zagorec igra i polufinalni susret Kupa NS KZŽ u srijedu, 17. svibnja u 17,30 sati u Velikom Trgovišću kod Zagorca.

CHRISTIAN

Mladost Ždralovi – Zagorec Krapina 4:3 ( 1:0 )

ŽDRALOVI. Igralište NK Mladost. Gledatelja: 60. Sudac: Antonio Škobić ( Rijeka ). Pomoćnici: Marko Reljan ( Osijek ), Valentino Mik ( Lipik ). Delegat: Juraj ban ( Zagreb ).

Strijelci: 1:0 Mađarić 36'; 1:1 Kanceljak 47'; 2:1 Lopa 49'; 2:2 Bračević 54'; 3:2 Behrami 57'; 4:2 Herceg 64'; 4:3 Radić 80' – 11 m.

MLADOST Ž: Domović – Eskinja, Azinović, Šuto – Eskinja, Behram ( 90+3' Colarić ), Jakšić, Lopa ( 74' Baraban ), Mađarić – Čovo ( 74' Bamba ), Žabec. Predstavnik kluba: Antonio Cvančić.

ZAGOREC: Bruči – Landripet, Junior ( 90+3' Topolovec ), Čondrić, Orlović - Barišić, Jug ( 87' Ružak ), Dunić – Bračević ( 76' Stiperski ), Christian, Kanceljak ( 76' Radić ). Trener: Perica Vidak.

Žuti kartoni: Mladost Ž: Žabec 42'; Mađarić 69'; Jakšić 82'.

Zagorec: Čondrić 26'; Junior 42'; Jug 52'; Landripet 56'; Barišić 59' .