Poraz u Svetoj Klari

4. NL – središte skupina A: 22. kolo: Polet Sveta Klara – Rudar Dubrava Zabočka 4:0

U 22. kolu 4. NL središte Skupina A Rudar DZ je gostovao kod Poleta (SK). Nakon dvije uzastopne domaće pobjede, bez primljenog gola, Rudar je mogao mirno i opušteno na ovo gostovanje. No, nije krenulo najbolje. Naime već u petoj minuti kazneni udarac za domaćine i to vrlo dvojben. Michael Njoh je izbijao loptu u duelu sa jednim igračem domaćina, koji je bio okrenut leđima od gola, došlo je do malog dodira, ali dojam je da je sudac prestrogo pokazao na bijelu točku. Zabio je Ivan Hercigonja. Vrlo brzo nakon toga vrlo slična situacija pred domaćim golom, kada je pao Dominik Cujzek, no ovaj puta sudac Šandrk ne pokazuje na penal. U poluvremenu praktički bez prilika po teškom vremenu za igru, domaćini dolaze i do 2:0 i to u 41. minuti. Nakon izgubljene lopte na sredini Ivan Lasić je precizno pogodio sa 16 metara iskosa, s lijeve strane, lijevom nogom malu mrežicu. No, nije to bio jak udarac, a ostao je bez reakcije golmana Frana Gele. Rudaru je jako nedostajao ozlijeđeni Nikola Mutak, a domaćini su pak u nastavku stigli do još dva gola. U 64. minuti Marko Pavičić je iskoristi povratnu loptu, i to nakon što gostima nije uspjelo zaleđe i bilo je već 3:0. I konačno, u 74. minuti Hercigonja je ubacio loptu sa 40 metara od gola, prešla mu je preko noge, prevarila Gelu i završila u mreži za konačnih 4:0.

4. NL – središte skupina A, 21. kolo

POLET (SK) – RUDAR DZ  4:0 (2:0)

SUCI: Šandrk, Lekšić, Jelić; GLEDATELJA: 70

STRIJELCI: 1:0 Hercigonja 5' 11m, 2:0 Lasić 41', 3:0 M. Pavičić 64', 4:0 Hercigonja 74'

POLET (SK): Kovač (85' Malešević), Križić (79' Hadrović), Vojnović, I. Pavičić (60' M. Pavičić), Solga, Gotovac (37' Tetlo), Lasić, Kolar, Hercigonja (79' Gavranović), Karajković, Idžan (79' Popović); trener: Mario Gotovac

RUDAR DZ: Gelo (76' Marković), Njoh, Čopec, Ilakovac (76' Rebernjak), Vincelj, Batinić, Cujzek, Poslek (70' Cho) (79' Tuđa), Benković, Tumpić, Tisanić (70' Martinić); trener: Tomica Vincelj