Poraz od Save Strmec

3. NL – centar: 33. kolo: Gaj – Sava Strmec 1:2

Nakon zaostale utakmice protiv Lukavca, Gaj je u predzadnjem, 33. kolu u subotu dočekao Savu Strmec, ekipu koja se u proljeće jako digla, pa je u ovu utakmicu uška sa 10. mjesta, sa samo boom manje od devetog Gaja. Gosti su i bolje krenuli i zaprijetili već u 6. minuti. Nakon ubacivanja iz auta i gužve, tržili su i penal, ali je sve završilo na udarcu Filipa Srpaka, bez uspjeha. Gaj prijeti u 17. minuti, kada iz slobodnjaka puca Karlo Deak, dobro puca, ali pored gola. U 23. minuti za goste puca i Šimun Šintić, opasno, ali ipak pored gola. Bolju igru u prvom dijelu gosti su mogli okruniti u 26. minuti kada Srpak ubacuje dijagonalno, a Ian Regvar glavom pogađa prečku. U 29. minuti nakon auta Regvar prebacuje za Filipa Kostanjskog, čiji udarac Kristijan Strahonja brani. Gaj pokušava kroz brzu kontru u 32. minuti. Tomislav Haramustek daje za Tina Gregurića, koji puca preko gola. I onda u 34. minuti gosti dolaze do vodstva. Nakon kornera prvo puca Regvar u blok, pa Filipu Kosu brani Strahonja, ali novi odbijanac Regvar posprema u mrežu. Na drugoj strani Haramustek puca sa 16 metara a Nikola Đurđek jedva brani. I onda u 39. minuti nakon prekida za Gaj i dva skoka, Regvar uzima loptu na svojih 30 metara, kreće nezaustavljivo u kontru, tri na dva, no sam završava akciju i to preciznim udarcem sa nekih 11 metara za 0:2.

Gaj u nastavku bolji, ali samo smanjio

U nastavku potpuno drugačija slika na teren. Gaj je od početka preuzeo inicijativu. U 52. minuti Dario Josipović odigrava dupli pas sa Martinom Šabanom, te izlazi sam na Đurđeka, koji mu brani sjajnu šansu. U 54. minuti Krunoslav Sedak ubacuje, a Josipović puca preko gola. U 57. minuti Gaj smanjuje. Haramustek nalazi Šabana, koji prima na prsa i pogađa za 1:2. U 76. minuti kontra gostiju, ali Tomas Vukadin spašava i izbacuje u korner. Gaj u završnici želi do izjednačenja, ali malo nedostaje. U 83. minuti Lovro Bobek ubacuje za Šabana ali Đurđek je brži, a u 88. gosti su mogli do trećeg gola, nakon kontre tri na jedan. No, Regvar je komplicirao i Vukadin spasio. I konačno u prvoj minuti sučeve nadokande Haramustek ubacuje iz skraćenog kornera, kratko do Deaka, koji puca preko gola. Tako Sava Strmec dolazi do pobjede kojom preskače Gaj na ljestvici.