Pešec zabio četiri gola, Stubica preokretom do tri boda

4. NL – središte skupina A: 29. kolo: Stubica – Rudar Dubrava Zabočka 4:2;

• Nikola Pešec .JPG

Nikola Pešec

U 29. kolu 4. NL središte skupina A, zagorski derbi odigrali su Stubica i Rudar DZ. Bila je to utakmica posljednje Stubice, koja je već nekoliko kola svjesna da će slijedeće sezone opet igrati županijsku ligu, pa je na oproštaju od domaćeg terena ove sezone sigurno željela što bolji rezultat. Rudar DZ s druge strane u borbi sa Stražom za 12. mjesto. Veliki problemi za Stubicu, jer je na klupi trener Davor Glavač imao samo rezervnog golmana. U sastavu i tri juniora, no svi su oni odigrali odličnu utakmicu i stigli do pobjede. Stubica je povela u 33.  minuti. Korner je izveo Japanac Kazuya Fujino, lopta se odbila do Marija Landripeta, koju ponovno ubacuje, a Nikola Pešec glavom pogađa za 1:0. Tim se rezultatom otišlo na odmor. Gosti su također imali prilika u prvom dijelu, ali bez realizacije. Jakov Videk pucao je iz igre i iz slobodnjaka no David Mužina oba puta sjajno mu je obranio. Zanimljivo je bilo i kada je Mužina malo izašao u intervenciji sa loptom u rukama na 17 metara, pa su gosti dobili indirektan udarac, a nakon kratkog proigravanja, udarac je završio u bloku.

Dva preokreta u nastavku

U nastavku smo vidjeli dva preokreta. Naime, već u 47.  minuti Ivan Čekolj je neoprezno skrivio kazneni udarac, a s bijele točke siguran je bio Karlo Krznar za 1:1. U 62. minuti nakon polukontre gostiju Mouhcine Rhadi daje desno za Dominika Cujzeka, koji se spušta iskosa i pogađa lijevi kut za 1:2. No, nakon toga slijedi novi preokret u režiji sjajnog Pešeca. U 69. minuti na svoj klasičan način iz slobodnjaka sa skoro 30 metara pogađa u golmanov kuta za 2:2. Samo tri minute kasnije Pešec kreće u polukontru slijeve strane, daje za Čekolja, koji opet vraća za Pešeca, a koji pogađa za 3:2. I konačno, u 79. minuti nova polukontra sa istim igračima. Čekolj gura desno za Pešeca, koji zabija i za 4:2 i pobjedu Stubice. U samoj završnici utakmice Tomislav Valaško je zaradio isključenje. Naime, igrač gostiju je u 66. minuti dobio žuti karton zbog prekršaja u obećavajućoj situaciji za postizanje pogotka, a u 3. minuti nadokande i drugi žuti zbog odguravanja protivničkog igrača.

4. NL – središte skupina A, 29. kolo

STUBICA – RUDAR DZ 4:2 (1:0)

SUCI/SUTKINJA: Vrljić, Tomić, Čabraja  GLEDATELJA: 50

STRIJELCI: 1:0 Pešec 33', 1:1 Krznar 47' 11m, 1:2 Cujzek 62', 2:2 Pešec 69', 3:2 Pešec 72', 4:2 Pešec 79'

STUBICA: Mužina, Toyoda, Čekolj, Vlahović, Benko, Pešec, Stojak, Mar Landripet, Fujino, Mat. Landripet, Blagec; trener: Davor Glavač

RUDAR DZ: Gelo (84' Marković), F. Videk (46' Martinić), Gregurić, J. Videk (72' Novosel), Krznar, Rhadi, Ferček (46' Cujzek), Tisanić (84' Tuđa), Valaško, Pavetić (46' Bakek), Nujić (78' Fotivec) trener: Mario Videk