Pobjeda Gaja na domaćoj premijeri

Nakon gotovo devet mjeseci nogomet se vratio u Mače

Nakon gotovo devet mjeseci nogomet se vratio u Mače. U utakmici drugog kola Gaj je zasluženo slavio protiv mlade i poletne momčadi Maksimira, koja je pružila dostojan otpor, ali na kraju se morala zadovoljiti minimalnim porazom od 2:1. Gaj je upravo bio bolji za taj jedan pogodak.

Gosti su iznenada poveli u 2. minuti nakon pogreške Brlečića, koju je u pogodak za 0:1 pretvorio Filip Mamić. Njihovo vodstvo trajalo je samo dvije minute jer je na drugoj strani iz blizine za 1:1 pogodio Martin Šaban nakon ubačaja Cvrtile koji je spretno iskoristio veliku grešku gostujuće obrane. Konačnih 2:1 postavlja u 62. minuti Iskrić, nakon odlične asistencije Deaka.

Obje momčadi stvorile su još ponekoliko vrlo izglednih prilika, a Gaj je imao pokoju priliku više u odnosu na svog suparnika. Pred tristotinjak gledatelja utakmicu je vrlo dobro vodio zagrebački sudac Mladen Komesar.

GAJ MAČE - MAKSIMIR 2:1

MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 300, SUCI: Komesar, Bilić i Jović (svi iz Zagreba).

STRIJELCI: 0:1 Mamić 2', 0:2 Šaban 4', 2:1 Iskrić 62'.

GAJ MAČE: Horvat, Deak, Brlečić (88' Ščuric), Sambol, Haramustek, Benčić (46' Rihtar), Šaban (47' Iskrić), Tomek (46' Maloča), Cvrtila (90+1' Kipa), Postonjski, Vukadin.                                                 TRENER: Danijel Tomašković.

MAKSIMIR: Javor, Kondres (77' Bastalec), Rošić, Bešlić, Krznar (82' Mohač), Šaronja, Dujmović, Prenklapaj (70' Adžić), Husnjak (46' Bradić), Biškup, Mamić (82' Musulin).                                                   TRENER: Ratko Ninković