[ODLIČNO OTVARANJE SEZONE] Veliko i zasluženo slavlje Zaboka u zagrebačkoj Dubravi

Sjajan start Zaboka u Hrvatski telekom Premijer ligi

"Ovdje Radio Dubrava" orilo se sportskom dvoranom u zagrebačkoj Dubravi, a onda je negdje od pet minute frekvencija prebačena na "Radio Zabok" i utakmica je u potpunosti otišla na stranu Zaboka, koji je odigrao odličnu utakmicu i više nego zasluženo došao do svoje prve ovosezonske pobjede puno lakše od očekivanog. Na kraju je bilo 22 koša razlike (84:106). Trener Tomas je zaista na parketu imao dvanaest hrabrih "lavova" koje je u igri odlično predvodio njegov brat Luka. Bio je to pravi primjer kako gostujuća momčad treba ući u utakmicu, želi li do bodova na gostovanju. Čvrsto, brzo, hrabro i beskompromisno, a istovremenom vrlo koncetnrirano. Zabok je cijelo prvo poluvrijeme izgubio samo jednu loptu, bez ozbira na agresivnog domaćina. Ne pamtimo kada se to prije dogodilo.

Odlično je utakmicu otvorio Lončar, u 6. minuti na semaforu je stajalo 10:17, a na prvo dvoznamenkasto vodstvo čekalo se do 7. minute kada je Tomas stavio tricu za 10:20. Krajem četvrtine razigrao se Jambrović, a Zabok je već do kraja prve četvrtine imao 13 koševa viška (15:28).

Druga četvrtina protekla je obostrano u igri bez pravih obrana. Domaćin se u 18. minuti nakon polaganja Jeleneka približio na -9 (41:50), no Zabok nije dozvolio daljnje približavanje i koševima s vanjskih pozicija stigao je do razlike kakvu je imao i nakon prve četvrtine (45:58).

Zonski presing dokrajčio domaćina

Bilo je samo pitanje trenutka kada će se utakmica prelomiti u korist Zabok. Tomas je nastavak otvorio s dvije trice, na semaforu je u 21. minuti stajalo 48:64. Domaćin je još malo odolijevao, a onda je Zabok krenuo na zonski presing i tu se domaćin potpuno izgubio i više nije imao odgovora. Razigrao se Galić, zakucavao je Lončar, pa je tako Zabok u 28. minuti nakon ubačaja Lončara prešao granicu od +20, točnije imao je 21 koš viška (54:75) i tu je priči bio kraj. Odlično je na priliku u tom dijelu reagirao i vrlo talentirani Balaško, a Zabok je u zadnjih 10 minuta utakmice ušao s prednošću od 23 koša razlike (65:88), upravo nakon trice Balaška.

U posljednjem dijelu bilo je samo pitanje s koliko će razlike Zabok dobiti utakmicu. "Stotka" je dosegnuta u 37. minuti nakon novog atraktivnog zakucavanja Lončara, kada su sjajni navijači već slavili pobjedu uz pjesmu "Zagorci smo ljudi pravi". Završilo je rezultatom 84:106, a odmah nakon utakmice igrači su poletjeli na tribinu k svojim vjernim navijačima i zajedno s njima uz pjesmu proslavili ovu vrijednu pobjedu.

Luka Tomas predvodio Zabok

Zaboku u ovoj utakmici jednostavno nije imao slabog pojedinca. Prvi među jednakima bio je Luka Tomas koji je postigao 17 koševa (trice 5/9) uz po tri skoka i asistencije i 4 ukradene lopte. Luka je pokazao da može biti vođa ove momčadi. Lončar je uz 14 koševa i 8 puta uspješno skočio, te 3 puta uspješno asistirao. Mandić i Lisica postigli su po 12 koševa, Galić se zaustavio na 11 koševa, 4 skoka i 3 asistencije, dok je Jambrović uz 10 koševa imao i 4 skoka. No bila je ovo prije svega pobjeda momčadi. Trener Tomas zajedno sa svojim pomoćnikom Kapovom odlično je pripremio momčad za ovaj ogled i sada Zabok mirne duše čeka Split.

Kod domaćih Šarac je postigao 17 koševa, tamnoputi Hortman je postigao 14 koševa uz 5 skokova i 4 asistencije, dok se Šutalo zaustavio na 12 koševa i 8 skokova.

DUBRAVA FURNIR - ZABOK 84:106 (15:28, 30:30, 20:30, 19:18)

ZAGREB: sportska dvorana Dubrava, GLEDATELJA: 300, SUCI: Vovk, Mirilović i Hartman.

DUBRAVA: Proleta 3, Šarac 17 (2-2), Cvitanović 4, Gulam 5 (5-5), Vujić 2 (2-4), Perić 8, Kos, Hortman 14, Jelenek 5 (1-2), Majić 9 (2-2), Smolić 5 (1-2), Šutalo 12 (2-4). TRENER: Darko Krunić

ZABOK: Mandić 12 (4-5), Lisica 12, Samac 9, Tomas 17, Galić 11 (3-4), Ćutuk 8 (2-3), Zebić 8 (0-1), Tuđen, Balaško 5 (2-2), Jambrović 10, Anzulović, Lončar 14 (4-4). TRENER: Ivan Tomas

SLOBODNA BACANJA: Dubrava: 15/21 (71%); Zabok: 15/19 (78%)

DVICA: Dubrava: 24/41 (58%); Zabok: 26/46 (56%)

TRICA: Dubrava: 7/24 (29%) (Šarac 3, Perić 2, Majić, Proleta); Zabok: 13/34 (38%) (Tomas 5, Galić 2, Zebić 2, Lisica 2, Samac, Balaško)

SKOKOVI: Dubrava: 37 (25+12) (Šutalo 8, Hortman 5, Smolić 5, Perić 3, ...); Zabok: 40 (22+18) (Lončar 8, Samac 5, Galić 4, Jambrović 4, Balaško 4, Tomas 3, Anzulović 3, ...)

ASISTENCIJE: Dubrava: 20 (Perić 6, Hortman 4, Majić 3, Vujić 3, ...): Zabok: 24 (Anzulović 4, Samac 3, Tomas 3, Lončar 3, Lisica 3, ...)

VALORIZACIJA: Dubrava 98 (Šarac 16, Šutalo 15, Hortman 15, Majić 10, Perić 10, ...); Zabok: 131

(Tomas 21, Lončar 19, Galić 15, Samac 13, Lisica 12, Mandić 10, Jambrović 10, ...)

Ivan Tomas, trener Zaboka:

"Prvo bih čestitao Dubravi Furnir na povratku u HT Premijer ligu gdje mislim da joj je i mjesto. Ja sam se pribojavao ove utakmice iako smo znali da ulazimo u nju kao blagi favoriti, ali opet bojao sam se pune dvorane jer smo relativno neiskusni. Bilo je bitno da obrambeno dobro uđemo u ovu utakmicu što smo odradili i brzo smo se razigrali i u napadu. Opet moram naglasiti da smo imali dobar dio utakmice gdje nismo bili dobri u obrani i ako želimo parirati jačim ekipama, a već nas čeka Split iduće kolo moramo biti puno bolji u obrani."

Darko Krunić, trener Dubrave Furnir:

"Zabok je pokazao puno više želje, energije, dodavanja, trčanja i svega što košarku čini lijepom. To sve je Zabok demonstrirao u Dubravi. Imam bitku sa svojim igračima da moramo biti agresivniji jer su oni u glavama napadački orijentirani i onda se dogodi ovakav poraz jer je ovo HT Premijer liga, a ne Prva liga ili Druga liga.”

Luka Tomas, igrač Zaboka:

„Mislim da smo pokazali da smo bolja ekipa, ipak smo dugo zajedno. Dobro smo se pripremili za Dubravu i sad slijedi Split, za što se treba što bolje spremiti.“

Marko Šarac, igrač Dubrave:

„Prije svega čestitam ekipi Zaboka na pobjedi. Ušli su puno agresivnije i čvršće u utakmicu, dok mi na to nismo mogli odgovoriti. Mislim da još nismo svjesni težine ove lige. No, mislim da ćemo treningom moći nadoknaditi i uigrati se protiv Škrljeva.“

Magla mjestimice smanjuje vidljivost u Gorskom kotaru, a ima je i na autocesti A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Bosiljevo 2 i Kikovica. Večeras od 22 sata do 05 sati bit će zatvorena dionica autoceste A7 između čvorova Draga i Sveti Kuzam u smje...