Odlični Florian Šalec drugi u klasi 6b

Na stazi "Makarska" održana "1. Nagrada Biokova" u brdskom automobilizmu

Na stazi "Makarska" na Biokovu održana je "1. Nagrada Biokova" u brdskom autmobilizmu ujedno i prva utrka sezone u ovoj automobilističkoj disciplini. Nastupilo je šezdesetak vozača iz svih hrvatskih klubova. Odličan nastup ostvario je na otvoranju sezone vozača AK Zagorje-Oroslavje, Florian Šalec. On je sa svojim Citroenom C2 R2 osvojio drugo mjesto i postolje u klasi 6b, dok je u grupi 6 osvojio visoko četvrto mjesto. U generalnom poretku Šalec je osvojio 19. mjesto. U dvije vožnje ostvario je ukupno vrijeme 5:04,018. Bolji od njega u klasi 6b bio je jedino Marin Božičević iz AK RI autosport. Florian može biti itekako zadovoljan uvodnom trkom sezone. Da će dobro proći najavio je već na prvom službenom treningu gdje je osvojio drugo mjesto. Ova utrka sigurna će mu biti veliki poticaj za nastavak prvenstva gdje će se boriti za sam vrh klase u kojoj se natječe.