Lobor bliže opstanku

1. ŽNL 24. kolo: Lobor – Zagorec VT 3:1

U 24. kolu 1. zagorske lige derbi začelja u Zlataru gdje je Lobor dočekao Zagorec VT. Bila je to izravna borba za opstanak, u koju je sa 3 boda prednosti ušao Zagorec VT, no Lobor bi pobjedom stigao u bolju poziciju dva kola do kraja. Iako derbi začelja utakmica nije razočarala, od sjajne organizacije Loboraca do vrlo dobre utakmice na terenu, koja je na kraju bliže opstanka dovela Lobor. Počelo je vrlo aktivno, pa je već nakon šest minuta bilo 1:1. Lobor je svoju prvu priliku pretvorio u vodstvo. Igrala se 4. minuta, kada je iz slobodnog udarca za važno vodstvo domaćina pogodio Mario Behin. No, radost domaćina nije dugo trajala. Već u 6. minuti netko je od domaćina u vlastitom kaznenom prostoru igrao rukom Loptu je na 11 metara namjestio Luka Kontrec i pogodio za 1:1. No, na odmor sa vodstvom ipak odlazi Lobor, i to nakon još jednog kaznenog udarca. Naime, u 40. minuti Antonio Slovenec srušio je u kaznenom prostoru Ivan Hercega, pa je i Lobor dobio priliku zabiti iz najstrože kazne. Za 2:1 pogodio je Matija Šalković. Do odmora golova nije bilo, ali je moglo biti. Naime, u 44. minuti novi kazneni udarac za goste, opet nakon igranja rukom domaćina u kaznenom prostoru. I opet je loptu na bijelu točku namjestio Kontrec, ali ovaj puta Karlo Kralj brani udarac i vodi Lobor na odmor sa minimalnim vodstvom. U nastavku Zagorec pokušava stići do izjednačenja, koje bi njemu dalo prednost u borbi za opstanak prije zadnja dva kola. No, baš suprotno, u 78. minuti Luka Đurinec pogađa za konačnih 3:1.