Jedinstvo ostalo bez drugog mjesta

1. ŽNL 26. kolo: Oroslavje – Jedinstvo 1:1

U 26. kolu 1. zagorske lige Oroslavje je dočekalo Jedinstvo. Vrlo je to važna bila utakmica za goste, koji su početkom proljeća, nakon krize do tada vodećeg Klanjca stigli do 2. mjesta i dugo ga drže, no nakon što kolo prije nisu uspjeli ga osigurati, ostala je baš zadnja dionica prvenstva da odluči o tome tko će dogodine u 4. NL središte, jednu od dvije skupine, koliko će imati ovaj rang natjecanja u slijedećoj sezoni. Za siguran prolaz Jedinstvu je trebala pobjeda, a mogao mu je pomoći i Rudar DZ, kojeg je Klanjec čekao u zadnjem kolu. Oroslavje je pak odigralo vrlo dobro proljeće, sa samo dva poraza do ovog kola, u Dubravi Zabočkoj i doma od prvaka Golubovca, tako da smo očekivali vrlo zanimljivu utakmicu. I bila je, borbena, zanimljiva i neizvjesna. Domaćine je u vodstvo doveo Matko Bjelčić u 11. minuti, a izjednačio je Tomica Junković u 32. minuti. Do kraja bilo je prilika na obje strane, od 77. minute Jedinstvo je ostalo bez Matije Piljeka, koji je zaradio dva žuta kartona, no golova nije bilo. Bod gostima nije bio dovoljan za željeni cilj, drugo mjesto, jer je Klanjec slavio sa 4:2 protiv Rudara DZ.