Jana Pavalić brončana na 50 leptir na Europskom juniorskom prvenstvu u Rumunjskoj

Novi veliki uspjeh petnestogodišnje plivačice Olimpa

Zadnjeg dane Europskog prvenstva u plivanju za juniore i juniorke koje se održalo u rumunjskom Otopeniu stigle su nam nove sjajne vijesti. Petnaestogodišnja plivačica Olimpa, Jana Pavalić, osvojila je brončano odličje na 50 leptir. Jana je spomenutu dionicu plivala u vremenu 26.76. Europska prvakinja postala je Lana Budar iz BiH koja je u finalu plivala u vrmenu 26.49, dok je srebro pripalo Belgijanki Roos Vanotterdijk koja je ostvarila vrijeme 26,63. U polufinalu je Jana imala najbolje vrijeme, plivala je u vremenu 26,50 što je i njen apsolutni hrvatski rekord, dok je Lana Pudar bila čak 38 stotinski slabija. No u finalu su se stvari okrenule u korist plivačice iz BiH, koja je godinu i pol starija od Jane. Europska bronca novi je veliki Janin uspjeh.

Jana je uspjela oboriti i apsolutni rekord na 100 slobodno i to kao prva plivačice ženske štafete 4x100 slobodno. Plivale je u vremenu 56,09 i time oborila još jedan rekord, ali nažalost to nije bilo dovoljno hrvatskoj štateti da se plasira u i finale.

U svojoj drugoj solo disciplini, 50 slobodno, Jana je osvojila peto mjesto. U kvalifikacijama je plivala 26,34, a bolja od nje bila je Njemica Nina Sndrine Jazy koji je plivala u vremenu 25,27. Jazzi se popravila u finalu za pet stotinki, plivala je u vremenu 25,22 i osvojila titulu europske prvakinje ispred srebrne Rumunjke Biance Costee koja je imala vrijeme 25,34 i brončane Talijanke Sare Curtis koja je u finalu imala vrijeme 25,39. Jana je na kraju bila peta s vremenom 25,44. Šteta što nije uspjela ponoviti rezultat iz polufinala koji bio joj donio srebro, no peto mjesto na EP nikako nije neuspjeh. Bila je najmlađa u konkurenciji.

Niz odličnih rezultata Jana je zaokružila osmim mjestom kao članica štafete Hrvatske 4x100 mješovito.

Njen brat Petar Pavalić nastupio je na 50, 100 i 200 leđno. Petar je u sve tri dicipline bio solidan, ali nije uspio doći do polufinala. Na 50 leđno ostvario je vrijeme 27,48, na 100 leđno ostvario je vrijeme 57,88, dok je na 200 leđno plivao u vremenu 2:06,79.