Ivančica četvorkom sačuvala vrh

1. ŽNL 8. kolo: Ivančica – Inkop 4:0

U 8. kolu 1. zagorske nogometne lige derbi utakmica igrana je u Zlatar Bistrici, gdje je Ivančica dočekala Inkop. U utakmicu Ivančica je ušla s 1. mjesta i to je mogao biti dodatan kako pritisak, tako i imperativ. Inkop je pak s druge strane stigao sa 4. mjesta i samo 2 boda manje, a da je kolo prije pobijedio kod kuće Jedinstvo bio bi prvi. Ali nije i svakako da ni ekipi iz Poznanovca nije bilo lako ući u utakmicu. K tome još, ovo je i jedan susjedski, uvijek zanimljiv derbi. No, ovaj puta sve je riješeno u prvih 45 minuta. Ivančica je krenula, kao i uvijek agresivno i već u 2. minuti Mikulec sjajno smiruje jednu loptu na desnoj strani u kaznenom prostoru i precizno pogađa pored Hrvoja Hurse za 1:0. U 23. minuti Kipa i Mikulec doslovce su iščeprkali jednu loptu u kaznenom prostoru na desnoj strani i kada se Mikulec spremao na udarac, Josip Pavić ga ruši pa Šumiga dobiva priliku iz kaznenog udarca. No, Hursa brani njegov udarac, kao i ponovni pokušaj Mikulca s 5 metara dosta iskosa. No, to nije pokolebalo domaćine, koji do odmora dolaze do 3:0. U 37. minuti Mikulec je ubacio s desne strane, a na pravom mjestu bio je Šumiga i iz prve pogodio za 2:0. Već u 40. minuti opet Mikulec odrađuje dobar posao, osvaja loptu na lijevoj strani, puca s 18 metara, Hursa brani, no lopta se odbija do Šumige koji ju šalje u mrežu za 3:0. Nastavak podjednak, ponešto prilika na obje strane, a u 81. minuti Kipa je ubacio iz kornera, a na 1. stativi Marko Jurković je skočio i pogodio za 4:0, pobjedu kojom Ivančica i dalje bez poraza čuva vrh ljestvice.

IZVANREDNI DOGAĐAJI NA AUTOCESTI A1 ZAGREB-SPLIT-PLOČE - PROMETNE NESREĆE: -na 366+000 km između čvora DUGOPOLJE i čvora VUČEVICA u smjeru Zagreba promet se vodi po dvije prometne trake; Zbog policijskog očevida nakon prometne nesreće na DC...