Golubovec pobjegao na plus devet

4. NL – središte skupina A: 20. kolo: Golubovec – Vojnić '95 2:0

• SPORT 4.4_NOGOMET 4. NL SREDIŠTE SKUPINA A GOLUBOVEC POBJEGAO NA PLUS DEVET  Marko POslon .JPG

Marko Poslon

Vodeća ekipa 4. NL središte skupina A, Golubovec, u 20. je kolu dočekao posljednji Vojnić '95. Nakon super pobjede kod Poleta (SK), Golubovec je krenuo po nova tri boda, ali sa spoznajom da to ne mora biti sasvim jednostavna misija, kako bi možda ukazivala ljestvice. Jer, iako zadnji Vojnić '95 na proljeće izgleda puno bolje i niže vrlo dobre rezultate, pa je u četiri proljetna kola osovjio bod više nego Golubovec. Dovoljno podataka za oprez lidera. Golubovec je od početka krenuo kao i uvijek, posebno kod kuće, visoko se postavivši što je već u 15. minuti rezultiralo vodstvom. Dubravko Vujica je izveo korner do Matije Bobeka, koji se okreće u kaznenom prostoru i biva srušen. Siguran je sa 11 metara bio Vujica za 1:0. Nakon toga domaćini su nastavili sa dominacijom, imali su još neke neiskorištene prilike, a u prvoj minuti nadoknade stigli su do 2.0. Patrik Sokolić je na desnoj strani odvukao igrača, a Marko Poslon odigrava za Vujicu, koji vraća natrag Poslonu, sad već u kaznenom prostoru. Uslijedila je dobra povratna lopta za Darija Bobeka, koji pogađa za 2:0, rezultata kojim se odlazi na odmor. U nastavku je domaćin stao na loptu, bilo je još prilika, no Golubovec je rutinirano sačuvao pobjedu, stigao do nova tri boda i treće uzastopne pobjede, te se odvojio na deve bodova ispred Tondacha na samom vrhu. ''Čestitam svojim momcima na jednoj odličnoj utakmici i na apsolutno zasluženoj pobjedi, koja je mogla biti i puno izraženija, jer smo uz dva gola imali još jedno pet-šest sto postotnih šansi. Čestitam gostima na fer i korektnoj borbi. Napravili smo prednost od devet bodova pred drugim, sretni smo, zadovoljni. U slijedećem kolo nas čeka Špansko, apsolutno smo uvjereni u novu pobjedu da učvrstimo to lidersko mjesto. Vojniću želim puno sreće u nastavku prvenstva, a nama nezaustavljiv pohod na naslov prvaka'' – rekao je trener Golubovca Tomislav Škudar.