Gaj remizirao u Dugom Selu, Zagorec uvjerljiv na Peščenici

3. kolo III. HNL-središte Zagreb

• Matija Smrekar

Matija Smrekar

U šokantnom derbiju 3. kola III. HNL-središte Zagreb Dugo Selo i Gaj Mače remizirali su u utakmici sa čak 6 golova. Domaćin je već u 19. minuti imao vodstvo od 2:0. U 12. minuti je pogodio Slunjski, a u 19. I. Filipović iz kaznenog udarca. U nastavku je na travnjak došao neki Drugi Gaj. Prvo je u 53. minuti za 2:1 Josipović nakon udarca Cvrtile skrenuo loptu u svoju mrežu, a samo dvije minute kasnije Rihtar vraća stvari na početak. U 78. minut Šaban potpuno preokreće na 2:3. No tu nije bio kraj. Domaći preko Grgića u 83. poravnavanju na 3:3, a dvije minute kasnije I. Filipovi ne pogađa po drugi puta iz kaznenog udarca, pa utakmica završava bez pobjednika.

Bruno Rihtar

Zagorec je uspio isprati gorak okus poraza u zaostaloj utakmici prvog kola protiv Jaruna. Krapinčani su se prošetali Peščenicom i pobijedili HAŠK s 5:2, uz hat-trick Matije Smrekara koji svoj prvi pogodak za 0:1 postiže već u 9. minuti. Do kraja prvog dijela mreže su mirovale, a onda je M. Majcenić u 49. minuti povisio na 0:2. Kanceljak u 61. minuti podiže na 0:3, a samo šest minuta kasnije po drugi je puta precizan Smrekar za 0:4. Gosti su prvo iz igre preko Perinića smanjili na 1:4, a potom je iz kaznenog udarca za 2:4 pogodio Ristovski, no Smrkark u 85. minuti postiže svoj treći pogodak i postavlja konačnih 2:5.

DUGO SELO - GAJ MAČE 3:3 (2:0)

DUGO SELO: Gradski stadion, GLEDATELJA: 100, SUCI: Čužić (V. Gorica), Vitez (Kobilić), Aščić (V. Gorica).

STRIJELCI: 1:0 Slunjski 12', 2:0 I. Filipović 19 (11m), 2:1 Josipović 53' (ag), 2:2 Rihtar 55', 2:3 Šaban 78', 3:3 Grgić 83'.

DUGO SELO: Vidović, Čečura, Ceitna, I. Filipović, Frigan, Josipović (79' Pekčec), N. Filipović, Drmić (90'+3 Hranjec), Lončar (58' Grgić), Slunjski. TRENER: Miroslav Škrlec

GAJ MAČE: Bobinec, Deak, Brlečić, Sambol, Haramustek, Benčić (46' Rihtar), Šaban (90'+3 Iskrić), Tomek (46' Maloča), Cvrtila (90'+3 Kipa), Postonjski, Vukadin. TRENER: Danijel Tomašković

HAŠK - ZAGOREC 2:5 (0:1)

ZAGREB: igralište HAŠK-a, GLEDATELJA: 100, SUTKINJE: Kumer (Breganica), Katušić (Gradec), Pejić (Zagreb).

STRIJELCI: 0:1 Smrekar 9', 0:2 M. Majcenić 49', 0:3 Kanceljak 61', 0:4 Smrekar 67', 1:4 Perinić 70', 2:4 Ristovski 77' (11m), 2:5 Smrekar 85'.

HAŠK 1903: Gorjanec, Andrašec (77' Štefanac), Kos, Čopec (66' Željavac), Rihtar (66' Batisić), Koon, Krajačić, Ristovski, Dauti (66' Perinić), Bosak (66' Salamunović). TRENER: Ivan Piplica

ZAGOREC KR: Babić, Cvilko, Tarle, Kovačec (80' Petrović), Smrekar (90' Gredelj), M. Majcenić (90' Brčić), Mlinarić, Kanceljak, A. Majcenić, Landripet, Vojaković (68' Turk). TRENER: Drago Bartolić