Gaj iz Mača zbog crvenog kartona ostao s igračem manje pa izgubio u gostima

U 21. kolu III. NL-centar Gaj je poražen u Karlovcu od lidera Karlovca 1919 s minimalnih 1:0. Utakmica je počela s pritiskom domaćih u prvih deset minuta, ali zgusnuti blok Gaja bez problema je riješavao sve napade domaćih. Domaći su prvi put opasno prijetili preko Matiazha u 25. minuti, no bez uspjeha U samoj završnici prvog dijela Knežević pogađa gredu, ali tome je predhodio prekršaj na Postonjskom kojeg nije dosudio glavni sudac Dragašević.

Na uvodu u nastavak dobro za domaće puca Budimir u 49. minuti, ali Tor je siguran. Dvije minute kasnije "zicer" za Gaj. Cvrtila je u svom stilu prošao lijevom stranom i ubacio, Gajski je propustio loptu za Brlečića koji iz čiste situacije puca u blok, a isti igrač zatim odbijenu loptu daje za Cvrtilu koji puca pokraj gola. Gaj se nakon toga počeo oslobađati pritiska, no u 65. minuti zbog dva žuta kartona isključen je Josipović, što je znatno usmjerilo konačni ishod utakmice. Dok je drugi prekršaj Josipovića možda i imao elemente za žuti karton, prvi mu je prestrogo dosuđen, no ta činjenica od slabe je koristi Gaju. Ključni trenutak zbio se u 77. minuti. Ribar je probio stranu i ubacio za Matiazha koji dobro puca, njegov udarac odbija Tepšić, ali ravno na Budimira od kojeg se lopta spretno odbila u mrežu za konačnih 1:0. Do kraja utakmice još je dva puta iz slobodnog udarca prijetio Matiazh, ali njegovi su udarci završili pokraj gola.

KARLOVAC 1919 - GAJ MAČE 1:0 (0:0)

KARLOVAC: igralište Branko Čavlović-Čavlek, GLEDATELJA: 250, SUCI: Dragašević, Krmar i Lovrić.

STRIJELAC: 1:0 Budimir 77'.

KARLOVAC 1919: Dalipagić, Knezović, Ribar, Paracki, Budimir, Zavalić, Kristaj (73' Kurečki), Medynskyy, Pausić, Matiazh, Stepinac. TRENER: Igor Pamić

GAJ MAČE: Tor, Deak, Sambol (55' Tepšić), Haramustek, Pranjić (46' Cvrtila), Gajski, Postonjski, Josipović, Gregurić (46' Brlečić), Baneković (46' Krpanec), Vukadin. TRENER: Marijan Glavica

CRVENI KARTON: Josipović 65' (drugi žuti karton)