Nogomet-Komentar 9. kola 1. ŽNL

Komentira: Tomislav Benčić
U utakmici koju smo u prošlom broju najavili kao derbi začelja, Stubica je u Oroslavju dekla

U utakmici koju smo u prošlom broju najavili kao derbi začelja, Stubica je u Oroslavju deklasirala istoimenog domaćina s 8:0. S 5 golova na utakmici se istaknuo Tomislav Omić.

Vodeći Radoboj je s uvjerljivih 4:0 savladao Matiju Gupca na njihovom terenu, iako je Radoboj od 35. minute igrao s igračem manje jer je Novački isključen zbog psovanja suigrača tijekom igre. Snage na terenu su poravnate u 82. minuti kad je sudac isključio i Novaka nakon što ga je isti opsovao u prekidu igre. Drugoplasirani Schiedel na svom je terenu savladao Rudar iz Dubrave Zabočke 3:1.

Treća Pregrada je teškom mukom uspjela izboriti minimalnu pobjedu 2:1 u Mariji Bistrici. I ekipa Pregrade je pobjedu izborila s igračem manje jer je posljednjih pola sata igrala bez Barića koji je dobio dva žuta kartona. Na utakmici je povela Mladost golom Šešerka u 28. minuti. Tek početkom drugog dijela Horvat poravnava rezultat, da bi isti igrač donio pobjedu Pregradi u 85. minuti.

Poznanovečki Inkop nastavlja s nizom pobjeda. Proteklog vikenda slavili su u Brezovi 3:1. Zanimljivo je da je i Inkop pobijedio s igračem manje. Naime, njima je isključen Jakuš u 20. minuti zbog udaranja nogom protivničkog igrača u prekidu igre. Lajšić je doveo Inkop u vodstvo u 11. minuti. Iz 11-erca je rezultat poravnao Pilski. U drugom dijelu igre Lajšić postiže još dva gola i donosi pobjedu Inkopu. S ova tri Davor Lajšić sada ima ukupno 11 postignutih golova i uvjerljivo vodi na listi strijelaca. Inače je ovo Lajšiću već druga utakmica ove sezone na kojoj je postigao 3 gola.

Rudar iz Mihovljana se pomalo iznenađujućom pobjedom 3:0 u Sv. Križu Začretju popeo na 5. mjesto. U Maču je Gaj savladao zabočku Mladost 1:0 golom Damira Babića u 23. minuti. Posebno treba istaknuti da na utakmicama u Začretju i Maču nije bilo opomena.

Derbi idućeg kola igra se u Poznanovcu gdje Inkop dočekuje Schiedel. Vodeći Radoboj ugošćuje Vatrogasca. Vječiti derbi između Stubice i Matije Gupca igra se u Donjoj Stubici. Pregradi u goste dolazi Oroslavje. Marijabistrička Mladost gostuje u Mihovljanu kod Rudara. U Maču Gaj ugošćuje Jedinstvo. Gradski derbi igra se u Zaboku gdje klub iz centra ugošćuje klub iz predgrađa. Sastaju se Mladost i Rudar.