Komentar 11. kolo 1. ŽNL: Prvi poraz Stubice

Nakon niza od 10 uzastopnih pobjeda momčad Stubice po prvi put u ovoj sezoni primila je više golova nego što ih je da

Nakon niza od 10 uzastopnih pobjeda momčad Stubice po prvi put u ovoj sezoni primila je više golova nego što ih je dala. Mina na koju su naletjeli je Rudar iz Mihovljana. Povela je Stubica već u 3. minuti preko Kuduzovića. Međutim, u 7. S. Kranjčec poravnava. U dugom poluvremenu vrlo iskusni igrači Rudara Zebec i Dačnik povisuju na 3:1, a u posljednjoj minuti susreta Japec ublažava poraz. Iako poražena Stubica je i dalje uvjerljivo na prvom mjestu.

Drugi je i dalje Rudar iz Dubrave Zabočke koji je s 2:0 savladao Ivančicu u Zlatar Bistrici. Golove su postigli Herceg i S. Gregurić, dok domaći na kraju utakmice nisu iskoristili najstrožu kaznu. Treće mjesto i dalje drži Radoboj koji je na svom terenu savladao Oštrc 4:3. Mrežu gostiju načeo je Ž. Kovačec u 39. i 41. minuti. Pred kraj poluvremena rezultat smanjuje Da. Hitrec. Početkom drugog poluvremena Dlesk povisuje na 3:1, a malo kasnije ponovno Ž. Kovačec svojim 3. golom na utakmici još povećava prednost Radoboja na 4:1. Do kraja utakmice s dva gola rezultat smanjuje Roksandić. Prilično uvjerljivu i neočekivanu pobjedu ostvario je Vatrogasac na svom terenu protiv Gaja. U poluvremenu je bilo 1:0, da bi početkom drugog Polanšćak povisio na 2:0. U samo 5 minuta Vartogasac je postigao još 3 gola. U 83. D. Črnjević, 85. Kralj i 88. Mak. Počasni gol za Gaj postigao je Pozaić.

Pobjedu je ostvarilo i Jedinstvo na gostovanju u Desiniću kod Straže. Iskusni Vincelj već u 1. minuti dovodi Jedinstvo u vodstvo, a Žnidarec poravnava rezultat u 2. minuti susreta. Do kraja susreta još je za goste dva pogotka postigao Hrc Merkaš. Matija Gubec i Schiedel su odigrali neriješeno 1:1. Poveli su gosti golom S. Kovačića, a poravnao je kapetan domaćih V. Haramustek.

Utakmica između Zagorca VT i Pregrade je jedina gdje nije bilo golova, ali je i jedina gdje je bilo isključenja. I to dva, oba gostiju. Horvat je isključen zbog dvije opomene, a Belačić zbog psovanja suca.

Na tablici nije bilo previše promjena. Stubica i dalje vodi, samo što je prednost sad pala na šest bodova, koliko zaostaje Rudar D. Radoboj je i dalje 3. Schiedel je preskočio Oštrc. Oba kluba imaju po 19 bodova, ali momčad iz Novog Golubovca ima bolju gol razliku. Slijede Gaj i Rudar M sa po 18 bodova. Osmo je Jedinstvo sa 17. Donji dio predvodi Matija Gubec na 9. mjestu sa 11 bodova, koliko imaju i Zagorec VT i Vatrogasac koji je u poretku preskočio Stražu i Pregradu. Posljednja je i dalje Ivančica.

Derbi sljedećeg 12. kola je gostovanje Radoboja u Donjoj Stubici. Derbi začelja se igra u Velikom Trgovišću gdje gostuje Straža. Među neizvjesne utakmice može se ubrojiti i susret u Svetom Križu Začretju gdje kod Jedinstva gostuje Rudar iz Mihovljana. Gaj je u 11. kolu neugodno iznenadio i sad se treba vaditi na gostovanju u Pregradi. Schiedel dočekuje Vatrogasac, Rudar D Matije Gupca, a Oštrc Ivančicu. Realno je za očekivati pobjede domaćih momčadi, no dosadašnji tijek prvenstva je pokazao da se s punim pravom govori: „Lopta je okrugla.“