Zelena bistrička tržnica bogata je domaćim voćem i povrćem
Na placu petkom možete kupiti paradajz, papriku, tikve, češnjak, jabuke i breskve, ali i drugo sezonsko povrće te začinsko bilje
Kako bi i mještani Marije Bistrice barem jednom tjedno mogli kupiti svježe i domaće voće i povrće, domaćih uzgajivača, tu su ponuđači koji petkom svoje proizvode prodaju na placom pod zidom, u Ulici kralja Tomislava.
Domaći kupci
Iako mali, plac je dovoljan da raznovrsnošću ponude opskrbi Bistrinčance. Sa štandova se uglavnom šareni sezonsko voće i povrće, a jedan od ponuđača, Hrvoje Tomurad s OPG – a u Mariji Bistrici, kaže kako se proda sve. Od paradajza i paprike koji je i baza njegova OPG – a, preko češnjaka, jabuka i breskvi te raznog začinskog bilja poput papričica, mente, celera, lavande, ružmarina, domaćeg zagorskog pelina i drugoga, a u ponudi ima i još poneku sadnicu ljetnica. Kod njega kupuju, kaže, samo domaće mušterije, i to već one stalne koje su na njegove proizvode navikle. – Proda se, ali prodalo bi se i više da kupuju i turisti i hodočasnici. A oni ne kupuju kod nas, jer nas ne vide, ne znaju da smo tu – požalio nam se ipak Tomurad na lokaciju tržnice. Podsjetimo, Općinsko vijeće Marije Bistrice odluku o premještanju placa s trga u Ulici kralja Tomislava donijelo je još pred kraj 2015. godine i to zbog toga kako bi lokacija bila komfornija i za kupce i ponuđače, kako bi mogli nesmetano vozilima dostavljati, odnosno preuzimati kupljene proizvode.
Fali raznolike ponude
Bila je gužva i krkljanac, nije se moglo prolaziti vozilima, a niti pješice, stoga smo tržnicu premjestili malo dalje, da bude i bolji pristup vozilima ponuđačima, a i kupcima. Prodavati se još uvijek može bez ikakve naknade – rekao nam je načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički, dodavši kako bi bio sretan da se malo ipak proširi ponuda,pogotovo za turiste te je pozvao sve ponuđače domaćih OPG – ova da dođu na plac sa svojim autohtonim proizvodima koji bi bili zanimljivi turistima i hodočasnicima, poput polutrajnih sireva i suhomesnatih proizvoda, zimnica, pekmeza, ulja i slično. Zelena tržnica u Mariji Bistrici otvorena je petkom, uglavnom do 13 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
