[SVAKA ČAST, DOBRI LJUDI] Prikupljen građevinski materijal za gradnju nove štale obitelji Jakuš
Zlatku Jakušu iz Velikog Komora grom je zapalio gospodarski objekt, a vatra progutala sve što je desetljećima stvarao. U požaru su stradale svinje, odojci, koze, jarići, kokoši, purani i zečevi. Zlatko je ostao bez svega, jer je poljoprivreda upravo bila njegova egzistencija. No, u Zagorcima se kao i kod svake tužne životne priče pobudila empatija i pokrenuo se val dobrote. U nekoliko tjedana prikupio se građevinski materijal za ponovno gradnju nove štale.
– Zgarište smo konačno raščistili. Stigao je i pun kamion građevinskog materijala. Ovog vikenda bi se trebalo početi betonirati – rekao je Zlatko Jakuš, zahvalan svim ljudima koji mu pomažu. Optimizam se ponovno vratio. – Kad bude štalica gotova, za oko 2 mjeseca, onda ćemo ih napuniti s domaćim životinjama. Ljudi me zovu da bi mi donirali koze. Rekao sam da malo pričekaju, dok se objekt sagradi – ispričao nam je Zlatko.
Cijelu akciju prikupljanja sredstva i donacija koordinirala je Valentina Koprivnjak iz Krapinskih Toplica, inače odgajateljica u vrtiću i dobitnica nagrade 'Ponos Hrvatske' zbog svog zapaženog humanitarnog djelovanja. Humanitarna udruga Dobra volja, Trgovina Werk, obrt Šlibar i dr., ali i anonimni građani donirali su sredstva i materijal kako bi objekt bio sagrađen prije zime. Svaka čast svim dobrim ljudima koji su se odazvali ovoj akciji dobrote za pomoć obitelji Jakuš.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Izazovna situacija u zagorskoj općini: ‘I dalje zaprimamo dojave građana o neracionalnoj potrošnji vode’
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
DORH pokrenuo istragu protiv tri osobe zbog otpada u Poznanovcu: 'Zagadili su tlo i vodu'
Više od 60 biciklista odvozilo 47 kilometara na 4. Biciklijadi u Gornjoj Šemnici
Pozitivan trend na Zlatnom istoku Zagorja: ‘Bilježimo porast od oko 1.000 noćenja, izuzetno smo zadovoljni’
FOTO: Policija objavila fotografiju bjegunca iz Velike Gorice i izdala posebno upozorenje građanima
Horoskop i novac: Ovi znakovi zarađuju najviše
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
