[4. KOLO IV. NL-SREDIŠTE] Prijić s dva eurozgoditka poništio napore odličnog Gaja

Nogomet je lijep, ali često zna biti i surov sport. Nogometaši Gaj nadigrali su lidera Vinogradara, osobito u prvom dijelu, no na kraju travnjak morali napustiti praznih ruku. Još jednom je gostima bodove donijela genijalnost Igora Prijića, koji je s dva gola riješio pitanje pobjednika. Šteta, zaslužili su domaći barem bod, ako ne i sva tri.

Prve dvije-tri minute gosti su stali dosta visoko, Gaj je teško izlazio. Ali već negdje od pete minute domaćin potpuno uspostavio ravnotežu, pomaknuo linije gostiju i u potpunosti zagospodario travnjakom. Odlično je igrom domaćina dirigirao novopridošli Mario Brlečić, igrač s prvoligaškim iskustvom, koji je pokazao da će biti veliko pojačanje za ovu momčad. Već u 7. minuti Brlečić odlično pronalazi Haramusteka, koji puca u vratara Bašića. Minutu kasnije u istom napadu prijete Bobinec i Brlečić, ali gostujući blok odbija dobre pokušaje u polje. Gosti prvi puta prijete u 15. minuta kada Bobinca preskače lopta i dolazi do Čakarića koji izlazi sam prema Horvatu, no ovaj brani njegov udarac. Sedam minuta kasnije Bobinec odličnom dijagonalom pronalazi Haramusteka, ovaj ubacuje za Postonjskog koji s osam metara gađa blok umjesto praznu mrežu. U 27. minuti Prijić je s 35 metara pokušao iznenaditi Horvata, no domaći vratar nije imao nikakkvih problema s njegovim pokušajem.

"Škarice" Iskrića zaustavila greda

U 43. minuti vidjeli smo potez utakmice. Bobinec je dugom loptom pronašao Postonjskog na desnoj strani, ovaj je bollje produžio za Iskrića koji "škaricama" gađa gredu. Prekrasna potez koji je podigao na noge prepuno gledalište, ali nažalost nije završio u mreži. Za odličnu prezentaciju u prvom dijelu petsotinjak gledatelja domaće je ispratilo aplauzom prije odlaska na odmor.

Nažalost dvije početničke greške početkom nastavku riješile su pitanje pobjednika u samo dvije minute. Ščuric je kratkom loptom natjerao Horvata na izbijanje, Čavala nije uspio dobiti duel oko centra, Meter pronalazi usamljenog Prijića koji ulazi u kazneni prostor i prizemnom dijagonalom pogađa mrežu za 0:1. Samo minutu kasnije Čavala još jednom dobiva prekratku loptu, gubi duel, gosti brzo odigravaju na Prijića koji s 20 metara prerasnim udarcem povećava vodstvo na 0:2. Domaći se ne predaju U 56. minuti Brlečić dobro puca, no Bašić je siguran.

Trud je nagrađen u 57. minuti. Čavala započinje akcije u kojoj Iskrić glavom pronalazi Postonjskog, a ovaj pogađa bliži kut gostujućeg vratara za 1:2. Činilo se da će biti dosta vremena da Gaj stigne do barem boda, no to se nažalost nije dogodilo, iako je bilo prilika. Najveću su zapravo propustili gosti u 68. minuti kada je vratar Horvat izašao na 35 metara, loptu mu je oduzeo Čakarić i uposlio Prijiića, koji s 18 metara promašuje prazna vrata. U 75. minuti opasno prijeti Rajnović, ali Horvat odlično brani. Završnica je ponovno pripala domaćima Nakon slaloma Haramusteka u 88. minuti Sambol s pet metara udaljenosti glavom puca pokraj gola. Dvije minute kasnije dobar pokušaj Brlečića ide prema nebranjenoj mreži, no tu se odjednom stvorio Meter i spriječio pogodak. I na kraju u prvoj minuti sudačke nadoknade Bobinec dobro pronalazi Brlečića, no ovaj iz dobre pozicije promašuje cijela vrata. Imaju domaći za čime žaliti, no unatoč porazu oni su na neki načini odnijeli i pobjedu u ovoj utakmici. Po drugi puta tribine su bile pune, prikazali su odličan nogomet i dokazali da nisu zalutali u ovaj rang. Imali su lidera na koljenima, no ovaj puta nedostajalo im je i malo sportske sreće, koja će ih zasigurno negdje pomilovati budu li ovako igrali. Možda već ove subote u Vrapču.

Mario Čehulić, trener Gaja:

"Čestitam svojim igračima. Žao mi je što nismo osvojili barem bod, jer mislim da smo zaslužili pozitivan ishod protvi najbolje momčadi lige. Hvala publici koja nas je bodrila, mislim da smo pokazali da nismo zalutali u treću ligu, već da se sa svima možemo ravnopravno nositi. Miješaju mi se ponos i tuga u isto vrijeme. Šteta. Propustili smo veliku priliku".

Sanjin Lucijanić, trener Vinogradara:

"Prava prvenstvena utakmica. Prvo poluvrijeme apsolutno na strani domaćina. Imali su dvije-tri odlične šanse, a pogotovo je bio dojmljiv euro-potez Iskrića. Samo srećom njegove škarice nisu ušle pod prečku. Zbog takvih poteza ljudi dolaze na utakmice. Drugo poluvrijeme smo se malo kompletirali, napravili taktičku zamjenu. Po tko zna koji puta presudila je isključivo briljatnost Prijića. Gaju želim svu sreću, odlična su momčad i odavde će malo tko odnijeti bodove".