Uz ovaj trik za pirjanje koji mnogi danas zaboravljaju meso će se topiti u ustima
Mekano i sočno meso koje se doslovno topi u ustima želja je svakog kuhara, no često se dogodi da i najkvalitetniji komadi junetine ili svinjetine nakon pripreme ostanu žilavi i tvrdi.
Dobra vijest je da za savršen rezultat nije potrebno biti vrhunski chef. Dovoljno je primijeniti jedan stari trik koji su naše bake koristile godinama.
Zašto meso postaje tvrdo?
Najčešća pogreška je stavljanje mesa izravno u kipuću vodu ili prebrzo pirjanje na jakoj vatri.
Tada se mišićna vlakna naglo stegnu, zbog čega meso postaje tvrdo i teže omekšava tijekom kuhanja. Upravo zato je sporije kuhanje ključno za bogat okus i mekanu teksturu.
Tajna mesa koje se topi u ustima
Prema starom kulinarskom savjetu, ključ je u dodavanju male količine kiseline na početku pripreme.
Žlica octa, malo bijelog vina ili pasirane rajčice pomoći će omekšati vlakna mesa prije nego što se tijekom kuhanja zatvore.
Zlatni savjet za savršeno pirjanje
Prije nego što dodate tekućinu, meso kratko zapecite sa svih strana na dobro zagrijanom ulju dok ne poprimi lijepu zlatnosmeđu, karameliziranu boju.
Tek nakon toga dodajte odabranu kiselinu, smanjite vatru na minimum, poklopite posudu i ostavite da se lagano krčka između 90 i 120 minuta.
Upravo kombinacija kratkog zapečenja, kiseline i sporog kuhanja može napraviti razliku između tvrdog komada mesa i jela koje se doslovno topi u ustima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
Još jedna nesreća u Zagorju vozača električnog romobila. Helikopterom prebačen u bolnicu
Novo uhićenje u Zagorju. Policija objavila detalje
Zagorje očekuje grmljavinski pljusak: Božarov otkrio kada dolazi promjena vremena
Vozači, pripremite se na gužve: Veliki radovi na Zagorskoj magistrali kod Westgatea trajat će mjesecima
Ova tri horoskopska znaka ovog bi se ljeta mogla zaručiti
''Aleks i Bara – kako je sve počelo'' oduševili Radoboj
Šef DHMZ-a otkrio zašto se u Zagorju češće od prosjeka pojavljuje tuča i kada nam prijeti novi toplinski val
Turnir u Mariji Bistrici Nevenu Bertoviću
Oprez: Povlačenje proizvoda zbog povećanog sadržaja olova
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
