'Domovinski rat bio je vrijeme kad smo svi iskazali hrabrost, odanost i ponos'
Centralna svečanost današnje proslave nekoliko važnih obljetnica održana je pri krapinskom Starom Gradu
Pri Starom Gradu u Krapini održana je centralna svečanost povodom obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i godišnjice vojno – redarstvene akcije Oluja. Okupljenima su se obratili umirovljeni pukovnici Darko Rukavina i Ivan Krupec, a sve je pozdravio i na dane ponosa i pobjede podsjetio predsjednik Gromova KZŽ, inače organizatora ovogodišnje svečanosti, Zvonimir Kantolić.
Dobrodošlicu u Krapinu svima je zaželio i krapinski gradonačelnik Zoran Gregurović ističući važnost branitelja u stvaranju neovisne Hrvatske. Pukovnih Hrvatske vojske i zapovjednik 103. brigade za vrijeme trajanja Oluje, a danas načelnik Zlatar Bistrice, Žarko Miholić prisjetio se vremena kada se branila Hrvatska. - Bilo je to vrijeme kada je trebalo iskazati ponos i hrabrost te odanost prema domovini. Najvažnije je u tom trenutku bilo da smo imali vođu, našega predsjednika dr. Franju Tuđmana. On je znao podići moral i organizirati nas – rekao je Miholić dodajući da je kroz borbu u Domovinskom ratu dosanjan san mnogih – onaj o samostalnoj Hrvatskoj. Prisjetio je da je u Domovinskom ratu sudjelovali više od 11 tisuća Zagoraca, a da su ovakva događanja važna kako se nikad ne bi zaboravila ratna zbivanja i borba za neovisnost Hrvatske.
Zamjenik župana Anđelko Ferek – Jambrek nadovezao se kako se velik broj Zagoraca dobrovoljno uključio u rat bez obzira na to što se on događao relativno daleko od njihovih ognjišta. - Oluja je značila pobjedu u Domovinskom ratu i konačni pad Miloševićeve politike, a sve pod vodstvom Franje Tuđmana – naglasio je Ferek – Jambrek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nova tragedija u Zagorju: Jedna osoba smrtno stradala
Vikend u Zagorju: Kada stiže kiša i pljuskovi i do koje se temperature 'penjemo', otkriva Božarov
LIJEPA VIJEST: U OB Zabok rođena 21 beba, ovo su njihove majke
Jurnjava: Kroz Veleškovec 117 km/h, a kroz Dubrovčan 134 km/h
Toplinski val dolazi svome kraju: Evo gdje će biti kiše i pljuskova
Poznati detalji prometne nesreće u Zagorju u kojoj je smrtno stradao motociklist (33)
Obitelj digla 2000 eura kredita kako bi mogla tjedan dana na more
Dan počinje oblacima i ponekom kapi kiše, a onda slijedi preokret: Evo kakvo nas vrijeme čeka
Kada će se otvoriti bazen u Pregradi? Iz Grada poslali važno upozorenje građanima
U kući pronađeno tijelo muškarca, na mjestu događaja uhićena jedna osoba
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
