Udruga Dnevni migranti prisiljena podići ustavnu tužbu protiv Vlade?
Predsjednik udruge Dnevni migranti Stjepan Miklaužić
Udruga Dnevni migranti, sa sjedištem u Pregradi, traži hitan sasta
Predsjednik udruge Dnevni migranti Stjepan Miklaužić
Udruga Dnevni migranti, sa sjedištem u Pregradi, traži hitan sastanak s predsjednicom Vlade Jadrankom Kosor te predsjednikom RH Ivom Josipovićem, što bi valjda nakon uzaludnih 15 godina upozoravanja na to da status naših radnika u Sloveniji nije reguliran, trebao biti 'zadnji vlak' za dužnosnike: ne naprave li ni sada ništa glede njihove obespravljenosti nakon otkaza u 'deželi', kao što to ni do sada nisu činili, Udruga će dići ustavnu tužbu protiv Vlade.
Posljednji u nizu istup očajnika, otvoreno je pismo predsjedniku RH Ivi Josipoviću i premijerki Jadranki Kosor.
- Prema našim saznanjima, ništa nije poduzeto s ciljem rješavanja naših problema. Dnevni migranti su i dalje bez ikakvih prava u Sloveniji i bez socijalnih i zdravstvenih prava u Hrvatskoj čiji su državljani. Za nastalu situaciju nisu krivi dnevni migranti koji su na probleme upozoravali 15 godina već su za to odgovorne institucije dviju država koje nisu dogovorno riješile probleme vezane uz prava dnevnih migranata – napisao je najodgovornijim osobama u državi predsjednik Udruge Stjepan Miklaužić.
- Upozoravamao vas da je dnevnim migrantima prekršeno Ustavom zajamčeno pravo na minimalno zdravstveno i socijalno zbrinjavanje u Hrvatskoj te da zbog samovolje slovenske Vlade kao vlasnika poduzeća u kojem su radili (Steklarska Nova, op. a.) ne mogu ići u zaslužene mirovine. Dnevni migranti vas pozivaju kao najviše državne institucije da nama državljanima RH trenutno omogućile korištenje Ustavom zajamčenih prava te da zaštite naša prava u Sloveniji odnosno EU.
Ukoliko Vlada RH hitno ne poduzme ništa s ciljem osiguranja prava dnevnih migranata u EU te ne osigura dnevnim migrantima Ustavom zajamčena prava u Hrvatskoj na minimalno zdravstveno i socijalnu zaštitu, Udruga će biti prisiljena podići ustavnu tužbu protiv Vlade RH – zaključio je pismo Miklaužić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Povlači se prehrambeni proizvod, trgovački lanac kupcima vraća novac
Tuga u Zagorju ne jenjava: Lucija i njena mama poginule su prije točno godinu dana
Zagorska bolnica poslala upozorenje građanima; "Prijavite policiji"
Od 1. srpnja uvode se nova pravila za vozače u Hrvatskoj
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Punom brzinom se autom zabio u pekarnicu i srušio dio zida: 'Bio je pijan, nije mogao ni pričati'
Pijani otac tjerao sina iz kuće i udarao ga šakama: 'Pi*ka ti materina, odseli se, kaj ti sad tu oćeš'
Nemojte ga jesti: Povlači se popularni prehrambeni proizvod – riječ je o mjeri predostrožnosti
Prvo službeno vozilo za budući Centar za starije osobe Lobor
Djevojka teško ozlijeđena nakon naleta automobila
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
