U tvornici Tondach još lani odlučili: Peć ugašena, ljudi na odmoru
Peć je ugašena, sad se hladi i slijedi rekonstrukcija
Plamenik peći za crijep je ugašena i hladi se nakon čega slijedi
Peć je ugašena, sad se hladi i slijedi rekonstrukcija
Plamenik peći za crijep je ugašena i hladi se nakon čega slijedi rekonstrukcija. U međuvremenu 80 djelatnika iz proizvodnje bit će dva mjeseca na plaćenom odmoru. To je scenarij za koji se još prošle godine pripremila Tvornica crijepa Tondach Hrvatska za pogon u Bedekovčini, a koji se sada provodi.
Dogovor sa sindikatom
- Još prošle godine pripremali smo se za krizu u hrvatskom gospodarstvu i u dogovoru s vlasnikom i sindikatom odlučili smo napraviti kompletan remont peći i proizvodnih linija. Peć radi 12 godina i nakon toliko godina neprekidne stalne proizvodnje oštećenja su neizbježna.
Remont će trajati oko dva mjeseca, a za to vrijeme radnici u proizvodnji koristit će prošlogodišnji i ovogodišnji plaćeni odmor. No, za cijelo ovo vrijeme pripremili smo se prošle godine i imamo dovoljne količine crijepa tako da ni ove godine neće izostati tradicionalni popust od 1. ožujka - kaže direktor Tondach Hrvatske Mladen Koprek.
Osim što su tako malo zaobišli krizu u Tondachu su izračunali da će tim potezom smanjiti i troškove plina, koji je početkom godine poskupio, i struje. Na remontu ostaje raditi 20-ak radnika.
- S obzirom na situaciju na tržištu i sporo reagiranje hrvatske Vlade u segmentu potpore gospodarstvu, ove godine bi nas zadovoljio prošlogodišnji rast prodaje i prihoda koji je u odnosu na godinu prije, ovisno o parametrima koji se koriste, porastao za pet do deset posto.
Ipak, trudit ćemo se dostići ranije zacrtani plan o porastu od oko osam posto - odgovorio je Koprek na pitanje o tome što očekuje tijekom ove godine. Poslovanje Tondacha ovisi o kreditnoj politici, odnosno potpori stanogradnji. Unatoč krizi u Tondachu namjeravaju pojačati i izvoz i to u Mađarsku, Srbiju, BiH, Crnu Goru i Rumunjsku.
Dobar stav Vlade
Koprek je iznimno zadovoljan stavom Vlade da se što više novca troši na domaće proizvode. Nada se da će u tom kontekstu razmišljati i u ministarstvima iostalim institucijama koje za restauraciju hrvatskih dvoraca kupuju crijep od njemačkih tvrtki.
Izvor: Večernji list
Prethodni članak
Sljedeći članak
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Juraj Skupnjak nova je zagorska sportska zvijezda
Tomašević izvan sebe, drhti mu glas od šoka: 'HDZ laže, ovo je nezapamćeno nasilje'
Hajdaš Dončić: E, Andrej, taj film nećeš gledati
Eksplozija u tvornici: ozlijeđeno petero ljudi, prevezeni u Opću bolnicu
Odlične vijesti: Auto možete kupiti već od 155 eura, država rasprodaje vozila
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
