Promoviranje zapošljavanja mladih
Razmjena iskustava i transfer primjera dobre prakse, detaljno skeniranje postojeće situacije u svakoj regiji – partneru, izrada preporuka i akcijskih planova koji bi pomogli unapređivanju politika zapošljavanja mladih – glavni su ciljevi projekta „Promoviranje zapošljavanja mladih".
Riječ je o projektu odobrenom u okviru programa PROGRESS Europske unije, u kojem je Krapinsko-zagorska županija jedan od partnera, Skupština europskih regija nositelj, a ostali partneri tri europske regije – britanski Hampshire, Vojvodina te portugalski Azori.
Spomenuto skeniranje, tzv. „peer review“ održalo se i u našoj županiji, tijekom kojeg su predstavnike partnera i eksperte o trenutnoj situaciji informirali predstavnici gospodarskog sektora, županijskih institucija, zapošljavanja, civilnog društva, obrazovnih institucija i drugih. „Posao je najbolja socijalna mjera“ – napomenula je pomoćnica ministra rada i mirovinskog sustava Tatjana Dalić koja je prisustvovala prvog dana rada, dodavši kako će ministarstvo nastaviti s poticajima za zapošljavanje, pripremama za Europski socijalni fond, partnerskim odnosom s različitim dionicima te – decentralizacijom.
Podaci HZZ-a pak govore o gotovo sedam i pol tisuća nezaposlenih na području Krapinsko-zagorske županije ali se nizom konkretnih potpora pokušava promijeniti sliku. Tu svakako vrijedi spomenuti 4 milijuna kuna namijenjenih subvencioniranju kamata po poduzetničkim kreditima, a garantni je fond dodatna podrška mladima.
Pomoćnik ministra poljoprivrede za ruralni razvoj, donedavni pročelnik za poljoprivredu naše županije Luka Čuljak najavio je mjere ruralnog razvoja, uključujući potpore mladim poljoprivrednicima, kao i nove perspektive po ulasku u Europsku uniju.
Dodajmo da su predstavnici i eksperti u ovom projektu sudjelovali na dva studijska posjeta – u Srednjoj školi Bedekovčina, koja učenike kroz praktične radove odlično priprema za posao, kao i općinu Sveti Križ Začretje koja je unatrag nekoliko godina ulaganjem i poticanjem poduzetništva promijenila gospodarsku sliku svog područja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Popularni trgovački lanac zatvara sve trgovine u Hrvatskoj
Potres probudio susjede, osjetio se i u Zagorju: 'Udar, tutnjava i podrhtavanje'
Dvorac u Zagorju na aukciji. Ovo je početna cijena
Andrej Plenković: 'Rastemo duplo brže od Europske unije'
[FOTO] Plenković stigao u Zagorje
Neće znati što će s novcem: Ovih 5 znakova u sljedećih 7 dana čeka nezapamćen dobitak
Zagorec KR rutinski izborio finale kupa protiv Bedekovčine
[FOTO I VIDEO] Obilježena 36. obljetnica HDZ-a KZŽ. Plenković: 'Cilj je 1600 eura prosječne plaće'
'Šnajderica Mica' stiže u Veliko Trgovišće: Čeka vas večer smijeha uz Dramsku udrugu Kaj
Krenule prijave za kul kamp u Zagorju: Djevojčice ovdje stvaraju, kodiraju i inoviraju
Izvučen dobitnik: Evo tko osvaja ove vrhunske INKOP cipele
Med Contour Multipower: nekirurško oblikovanje tijela uz posebnu promotivnu ponudu
Poziv na predstavljanje vodiča za šumovlasnike
Ruralno. Zeleno. Digitalno. Održivo. - FUTURRA Požega – studij za karijeru budućnosti
Što učiniti ako pronađete ptića?
