Obrtnici odlučili: Kraj svima koji rade na crno i fušare
Tradicijski obrti, poput postolarskih, nemaju nelojalnu konkurenciju pa neće biti ni prijava
Rad na crno, fušarenje i n
Tradicijski obrti, poput postolarskih, nemaju nelojalnu konkurenciju pa neće biti ni prijava
Rad na crno, fušarenje i nelojalna konkurencija koja bedekovčanskim obrtnicima i poduzetnicima uzima posao, a njihovim radnicima egzistenciju, iskorijenit će se.
Odlučili su to skupštinari Udruženja obrtnika Bedekovčina koji su pronašli način kojim će doskočiti neugodnostima pojedinaca pri prijavi inspekciji rada na crno.
Doskočili zakonu
Naime, ako i netko prijavi rad na crno, to mora biti imenom i prezimenom, a, tko zna kako, prijavljeni za to dozna, pa umjesto nagrade zbog prijave nekog tko ne plaća poreze i doprinose državi, prijavitelj je obično izložen neugodnostima. No, sada svi mogu rad u fušu, rad na crno i nelojalnu konkurenciju prijaviti udruženju obrtnika koje će prijavu proslijediti inspekciji.
– Pa nek se ljute onda na udruženje koliko god hoće – zaključili su bedekovčanski obrtnici i time kreću u novu godinu u kojoj se intenzivno namjeravaju baviti tim problemom. U programu rada za sljedeću godinu predsjednik Darko Ban predložio je, a skupštinari su jednoglasno prihvatili osnovne smjernice rada po odborima i sekcijama koje imaju za cilj da se u zajedničkim kontaktima sa svim mjerodavnim institucijama unaprijedi obrtništvo Krapinsko-zagorske županije.
Što će se raditi u 2009.
Tako će se, primjerice, ustanoviti kriteriji koji moraju biti zadovoljeni kako bi se otpisao komorski doprinos, razvijat će se informatički sustav, organizirati razna društvena događanja među kojima je i organizacija sportskih susreta obrtnika i dužnosnika Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije. Odbor za gospodarstvo, među ostalim, poticat će inovacije i istraživanja te gospodarstvo, a u programu rada brojni su nastupi na sajmovima u zemlji i inozemstvu.
Sekcija ugostitelja bavit će se i vrlo aktualnim cijenama autorskih naknada, ali i izradom gastrovodiča. U 2009. godini proračun ovog udruženja bit će 248.934 kune. Najveći prihod, 130.000 kuna, bit će od donacija, odnosno novac koji će to udruženje dobiti kako bi obnovilo i uredilo postojeće prostore. Otprilike 30.000 kuna u proračun će se sliti od prodaje robe i pružanja usluga te 60.000 od članarina i članskih doprinosa.
Izvor: Večernji list
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
