Na njemački se natječaj za frizere i frizerke javilo tek troje ljudi
Njemački lanac frizerskih salona Friseur Klinck ponudio je hrvatskim građanima mogućnost dualnog obrazovanja, na koji se javio razočaravajući mali broj kandidata....
Na njemački se natječaj za 42 frizera ili frizerki, koji je raspisan putem HZZ-a, javilo tek tri kandidata iz cijele Hrvatske. Naime, njemački lanac frizerskih salona Friseur Klinck ponudio je hrvatskim građanima mogućnost dualnog obrazovanja, na koji se javio razočaravajući mali broj kandidata, piše Novi list.
Dualno obrazovanje nudi zainteresiranim kandidatima paralelni rad kod poslodavca te odlazak na nastavu. Program pod nazivom MobiPro-EU započeta je u studenome, prilikom koje su se Savezne agencije za rad SR Njemačke i HZZ obvezale na suradnju. Program je zamišljen kao strukovno obrazovanje i osposobljavanje mladih, čime se želi suzbiti visoka nezaposlenost mladih u EU.
“Vrlo smo iznenađeni, zato smo produžili natječaj i on još uvijek traje”, kaže listu Željko Marković iz HZZ-a, jedan od četiri EURES (Europska mreža institucija za zapošljavanje) savjetnika u Hrvatskoj.
Unutar tri godine, koliko traje osposobljavanje za zanat frizera, dva dana se školuje, dok se druga dva dana ide na praksu. Unutar mjesec dana praktikanti imaju honorar od 818 eura. Navedenim je iznosom zamišljeno da polaznici plaćaju tekuće troškove poput režija i najam stana.
Na natječaj se mogu javiti sve mlade osobe od 18 do 35 godina koje su nezaposlene, sukladno evidenciji koju vodi HZZ. Također je poželjno znanje njemačkog I engleskog.
Više o program, pročitajte ovdje.
Prethodni članak
Sljedeći članak
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Rukometaši se čuli s Thompsonom: Žele da im pjeva na dočeku u Zagrebu
Uskoro nestaje struje u desetak mjesta KZŽ. U pitanju je i jedan grad
Prvi tjedan veljače donosi sreću i izobilje ovim znakovima
Vesela “Ekipa z placa” predstavila Zagorje na dječjem karnevalu u Opatiji
Cilj je prvo mjesto i plasman u III. NL-centar
Prioritet je povratak ozlijeđenih igrača
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
