Milanović i Čačić iz Vinarije poručili vlasti: "Ne može po starom"
«Ne može po starom» - okosnica je našeg današnjeg susreta i poruka aktualnoj vlasti da mora doći do promjene
«Ne može po starom» - okosnica je našeg današnjeg susreta i poruka aktualnoj vlasti da mora doći do promjene u načinu upravljanja državom, poručio je danas predsjednik SDP – a Zoran Milanović u Hraščini gdje se u Vinariji Vinski vrh održao prošireni kolegij župana Varaždinske, Međimurske i Krapinsko – zagorske županije, a na kojemu su prisustvovali i saborski zastupnici SDP – a i HNS - a iz 3. izborne jedinice te prvi čovjek HNS – a Radimir Čačić.
Zagreb posebna regija
Župani su zaključili da hitno traže donošenje zakona o regionalnome razvoju, kao i osnivanje nacionalnog fonda za financiranje EU projekata po dobrim primjerima susjedne Italije i Slovenije, u kojima država sufinancira provedbu projekata umjesto lokalne razine.
« Tražimo izmjenu regija NUTS2 sa današnje tri na 4 gdje bi Zagreb činio posebnu jedinicu «, naglasio je domaćin susreta zagorski župan Siniša Hajdaš – Dončić. Župani su predložili Vladi Jadranke Kosor da se u proračunu ostavi stavka od 209 milijuna kuna za prijevoz srednjoškolaca, te da država županijama isplati 200 kuna po učeniku za srednjoškolce koji se voze autobusom. Preostali dio do pune cijene autobusne karte, suglasni su župani, osigurati će gradovi, općine i županije. Kod željezničkog prijevoza, župani inzistiraju da se plaća jedinstvena cijena karte HŽ – u od 128,40 kuna.
Sama - jama
Župani su zatražili i hitan početak gradnje brze ceste Mokrice – Zabok – Marija Bistrica – Popovec s spojem na Breznički Hum, jer dnevni promet vozila na toj dionici prelazi 8000 tisuća, koliko svakodnevno prođe i skupim autocestama. Također, ukazali su na katastrofalno stanje državne ceste D – 24, Zlatar Bistrica – Budinščina.
„ Vozeći prema Hraščini nisam se osjećao kao građanim Republike Hrvatske, već kao R. Moldavije. Ili pak Japana, malo sam neozbiljan, jer stanje ne cestama je „sama – jama“, rekao je Hajdaš.
Isto tako, župani zahtijevaju isplatu potraživanja županijskim upravama za ceste (ŽUC) i usklađivanje prihoda ŽUC – a sa porastom prihoda državnog proračuna.
Tekst i snimka : Zoran Gregurek
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kolač bez šećera i brašna: Bake su ga radile prije 50 godina, a i danas svi traže recept
IZBIO POŽAR: Dva građevinska objekta u Zagorju gorjela, stigli detalji!
U Zagorju uhićen mladi muškarac. Doznaju se detalji
Danas provjerite račune: Gotovo 120.000 građana dobit će ‘neočekivano’ povećanje
Važna obavijest: Privremeno se zatvara cesta u Zagorju - krenuli radovi!
Pripremite se za čudo 21. ožujka: 3 znaka kojima zvijezde vraćaju dugove i donose neočekivani dobitak
Udruga Zagrljaj sigurnosti ovog četvrtka organizira kulturnu večer "Kulturom protiv nasilja"
Liječnici uklonili tumor težak 36 kilograma! Tim je predvodio naš bivši ministar
Stiže promjena vremena, upaljen meteoalarm: Očekujte snijeg i kišu
Sezona Ovna je stigla: Evo kako utječe na vaš znak ovog tjedna
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
