Diplome za 30 novih majstora
OKKZŽ organizirala je svečanu podjelu majstorskih diploma majstorima koji su majstorski ispit položili u jesenskom roku 2012. godine, ukupno 30 novih majstora...
Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije organizirala je 05. ožujka 2013. godine sa Krapinsko-zagorskom županijom svečano potpisivanje ugovora o financijskoj potpori Projekta «Prezentacija deficitarnih obrtničkih i ostalih srednjoškolskih zanimanja u svih 32 osnovne škole Krapinsko-zagorske županije».
OKKZŽ je ovom prigodom organizirala i svečanu podjelu majstorskih diploma majstorima koji su majstorski ispit položili u jesenskom roku 2012. godine, ukupno 30 novih majstora.
Svečanosti su uz dobitnike majstorskih diploma prisustvovali županica Krapinsko-zagorske županije Sonja Borovčak, zamjenik župana za gospodarstvo KZŽ Anđelko Ferek-Jambrek, gradonačelnik grada Krapine Josip Horvat, predstojnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje PU Krapina Mirjana Jurman, v.d. pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo i financije KZŽ Ivanka Znika, predsjednik OKKZŽ Davor Pleško te potpredsjednici Katarina Brundula i Darko Varga.
Nakon isticanja važnosti koju u obrtništvu i cjelokupnom gospodarstvu predstavlja stručnost kadrova, predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, naglasio je ovom prigodom i važnost stjecanja majstorskog zvanja koje se upisuje u radnu knjižicu i omogućuje samostalno otvaranje i vođenje obrta, vođenje obrta za drugog obrtnika te dobivanje dozvole (licence) za prijem naučnika na naukovanje.
Također je naglasio da su majstori današnjim preuzimanjem diplome dobili i materijalni dokaz da su dostigli vrhunac u svojoj struci, ali ovim činom ne treba prestati njihovo učenje i usavršavanje. Naime, Zakonom o Hrvatskom kvalifikacijskom okviru majstorsko zvanje je na razini 5, što znači da će majstori moći pristupiti polaganju državne mature, a nakon uspješno položene državne mature moći će upisati studij. Sa stajališta cjeloživotnog učenja to je izuzetno značajan korak jer to do sada nije bilo moguće.
Nastavno, riječi podrške i čestitke promoviranim majstorima uputili su ispred Krapinsko-zagorske županije županica Sonja Borovčak, gradonačelnik grada Krapine Josip Horvat, zamjenik župana za gospodarstvo KZŽ Anđelko Ferek - Jambrek, predstojnica HZZ PU Krapina Mirjana Jurman.
U nastavku programa županica Krapinsko-zagorske županije Sonja Borovčak, i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško uručili su diplome majstorima za slijedeća zanimanja: autolakirer - 1 kandidat, automehaničar - 2, autoserviser - 1, bravar - 1, frizer - 15, kozmetičar - 1, soboslikar ličilac -2, stolar - 1, strojobravar - 2, tokar - 1, vodoinstalater, instalater grijanja i klime - 2, zidar - 1 kandidat.
Vladimir Pleško vlasnik obrta «OMP» obrada metala i trgovina iz Zaboka, zahvalio se u ime svih majstora te naglasio kako će sve majstorice i majstori sa zadovoljstvom preuzeti odgovornost prenošenja znanja i obrtničkih vještina na mlade generacije u svojim obrtima ili poduzećima Krapinsko-zagorske županije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Veliki uspjeh: Hrvatska u finalu Eurosonga nakon napete polufinalne večeri!
Preokret 20. svibnja mijenja sve: 3 znaka rješavaju obiteljski problem i dobivaju neočekivan novac!
Teška nesreća: Autom sletio na gradilište, vozač prevezen u Opću bolnicu
Liječnici OB Zabok završili dvije prestižne edukacije iz laparoskopske kirurgije hijatalnih hernija
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
