Sjajan preokret Tondacha

Zbog zamjene domaćinstva u 3. kolu 3. NL centar Tondach gostovao kod Kurilovca

U trećem kolu 3. NL Centar Tondach je gostovao u Kurilovcu, zamjena domaćinstva, te nakon početnog vodstva domaćina od 2:0 u 19. minuti uspio je učiniti pravi preokret zaključivši utakmicu pobjedom od 4:2.

Jako loš ulazak u utakmicu gostujućih igrača koristi domaća ekipa i u 10 min vodi 2-0 golovima Ćosića i Sedlačeka nakon velikih pogreška obrambenih igrača Tondacha. Veliku konfuziju u redovima gostiju iz Bedekovčine ne koristi domaća ekipa uz nekoliko dobrih šansi i kako to obično biva gosti se bude euro pogotkom raspoloženog Marka Mlinarića iz slobodnjaka s 30 metara u 23 minuti. Samo 11 minuta kasnije izvanredna akcija gostujućih igrača nakon par dodavanja Borovčak probija desnu stranu i ubacuje u sredinu gdje se najbolje snalazi Frtalj i zabija za 2-2. Na odmor se odlazi bez pobjednika iako domaćin je propustio kazniti početnu lošu igru Tondacha. Drugo poluvrijeme kreće s blagim pritiskom domaće ekipe Kurilovca ali bez konkretnih šansi a i sve pokušaje bez problema rješava gostujući vratar Martinec. Kako utakmica odmiče i gosti prijete pa nakon lijepe akcije iznuđuju prekršaj sa 17 metara u 71. minuti i preko Franka Borovčaka preuzimaju vodstvo 3-2.
Do kraja utakmice domaćini pokušavaju na sve načine doći do izjednačenja ali to gostujuća obrana na čelu s golmanom Martincem lagano rješava. Sve je riješeno u sudačkoj nadoknadi jer dosuđen je slobodi udarac za goste a na visini od 18 metara iskosa. Loptu uzima Bobine i pogađa neobranjivo za sigurnu pobjedu od 4:2. I jedan kuriozitet – tri gola ( Mlinarić, Borovčak i Bobinec ) igrači Tondacha postigli su iz slobodnih udaraca.
Zato možemo napisati - Velika pobjeda novaka u ligi !

Kurilovec – Tondach 2:4 ( 2:2 )
KURILOVEC. Igralište NK Udarnik. Gledatelja: 150. Sudac: Stipo Novak ( Zagreb ). Pomoćnici: Dominik Jurčec ( Zagreb ), Ivica Mazal ( Zaprešić ).
Strijelci: 1:0 Ćosić 8'; 2:0 Sedlaček 19'; 2:1 Mlinarić 23'; 2:2 Frtalj 34'; 2:3 Borovčak 71'; 2:4 Bobinec 90+1'.
KURILOVEC: Cestarić, Šarić, Knežić, Ćosić, Sedlaček, Elijah (90+3. Pušić ), Žlebečić, Završki, Nezirović ( 46. Blagoev ), Čurek ( 78. Drezga ), Miković ( 78. Župetić ). Trener: Stjepan Bašić.
TONDACH: Martinec, Kralj, Hendija, I. Bosec, Mlinarić, Borovčak, Usmiani, Frtalj, Frančina, D. Bosec, Boronjek. Trener: Srećko Mlinarić.