Odlični rezultati AK Zabok

U Novom Marofu održano je Prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu

U organizaciji AK Varžadin u Novom Marofu je u sklopu 5. brdskog maratona „Ivanec-Novi Marof“ održano Prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu. Staza je bila duga 41,6 km uz 1.752 metra kumulativnih uspona. Atletski klub Zabok kući se vratio s dvije medalje. U ekipnom poretku AK Zabok je zauzeo odlično drugo mjesto, a po običaju sjajan je bio Nikola Špoljar koji je u pojedinačnom poretku zauzeo treće mjesto s vremenom 3:47:47 i tako osvojio brončanu medalju. Ispred njega su samo bili državni prvak Josip Meštrić (AK Rika) s vremenom 3:34:29 i drugoplasirani Andrej Hladnik (AK Varaždin) s vremenom 3:46:34. S ukupnim vremenom 12:03:10 u ekipnom dijelu AK Zabok je uzeo srebro iza AK Varaždin s vremenom 11:57:28, dok je brončana medalja pripala AK Rika s vremenom 12:18:42. I ostatak ekipe AK Zabok bio je na nivou. Tako je Luka Špehar osvojio šesto mjesto u pojedinačnom poretku s vremenom 3:57:57, Marko Gorički bio je petnaesti s vremenom 4:17:26, a Branko Barlović 39. s vremenom 5:00:27.

U ženskoj konkurencij u ekipnom poretku Dijana Janžek je s vremenom 5:21:42 osvojila vrlo dobro osmo mjesto, a vrlo dobra bila je i Matea Grabovica koja je osvojila deveto mjesto s vremenom 5:22:20.