Straža nije uspjela

4. NL – središte skupina A: 28. kolo: Blato – Straža 3:0

• Viktor Beram .JPG

Viktor Beram

U 28. kolu 4. NL središte skupina A Straža je gostovala kod Blata i to je bila zadnja prilika za kakvu takvu šansu za zadnji vlak za ostanak u ovoj ligi. No, od toga ništa. Straža je, čini se već i umorna od borbe za opstanak, nakon pregršt propuštenih prilika, na ovo gostovanje stigla sa samo dvije rezerve. Domaćini su pak s druge strane imali i odradili šest zamjena, i na kraju stigli do važne pobjede, koja njima daje nadu da mogu u zadnja dva kola preskočiti Brezovicu. Na odmor se otišlo sa 1:0, a gol je u 35. minuti zabio Luka Tudjek. U nastavku, sve je dvojbe riješio Borna Rebić, kada je u 58. minuti zabio za 2:0, da bi u 69. minuti Lovro Čilić pogodio za konačnih 3:0. Tako je Blato otišlo na pet bodova prednosti i Stražu, a gotovo definitivno vratilo u županjsku ligu. U 29. kolu Straža dočekuje Mladost iz Zaboka.