Gaj Mače pokleknuo u zadnjim sekundama

Pretkolo hrvatskog nogometnog kupa: Bjelovar – Gaj Mače 1:0

Neshvatljiv pad Gaja u nastavku utakmice

Nogometaši Gaja iz Mača danas su igrali pretkolo hrvatskog nogometnog kupa. Gaj je gostovao kod Bjelovara, koji igra ove sezone jedan rang više, tj. 2. HNL. Gledajući s te strane, Bjelovar je u utakmicu ušao kao favorit.

No Gaj se sjajno držao i odolijevao svih 90 minuta.

Bila je to vrlo dobra utakmica Gaja, koji se sjajno postavio i zapravo imao bolje prilike.

Bjelovar je od početak imao dominaciju, ali u prvih 45 minuta osim jednog gola poništenog zbog zaleđa, prilika nije bilo.

S duge pak strane Šaban je u najboljoj gostujućoj prigodi u prvom dijelu sam izbio pred golmana Djordjevića, i kada se već činilo da ga je prošao, domaća jedinica ipak je nekako iščeprkala loptu iz nogu napadača Gaja i na odmor se otišlo sa 0:0.

I u nastavku domaćini nastavljaju sa dominacijom, a Gaj čeka priliku iz kontre i opet ima veliku šansu za vodstvo.

Haramustek se probio po lijevoj strani i ubacio do Uzelca, koji je malo prije toga ušao u igru i koji sa 7-8 metara ima sjajnu priliku, ali Djordjević opet sjajno brani. No lopta se odbija do Cvrtile koji glavom pogađa stativu.

Tako i 90 minuta završava bez golova pa se kreće u produžetke.

Bjelovar sve više steže obruč i izgleda svježe, ali Gaj se drži i penali su već na vidiku.

No, u 118. minuti Postonjski zarađuje drugi žuti karton, pa Gaj u samu završnicu ulazi sa 10 igrača.

I kada se već činilo da će o plasmanu dalje odlučiti udarci sa 11 metara, domaćini u 120 minuti imaju korner.

Navijači Gaja vjerojatnu su pomislili još samo ovaj korner i evo penala.

No nakon ubacivanja najviši u skoku je Mario Ljevar, koji glavom od zemlje pogađa kraj Tora za 1:0 i veliko slavlje domaćina u baš zadnjim trenutcima.

Ostaje žal, jer tako je malo nedostajalo, ali s druge strane, u odnosu na prvenstvenu utakmicu 1. kola, Gaj je pokazao da se može nositi i sa ekipama iz više lige, što budi optimizma za nastavak natjecanja u 3. NL centar.