Gaj Mače pokleknuo u zadnjim sekundama

Pretkolo hrvatskog nogometnog kupa: Bjelovar – Gaj Mače 1:0

• Neshvatljiv pad Gaja u nastavku utakmice

Tomislav Haramustek

Nogometaši Gaja iz Mača danas su igrali pretkolo hrvatskog nogometnog kupa. Gaj je gostovao kod Bjelovara, koji igra ove sezone jedan rang više, tj. 2. HNL. Gledajući s te strane, Bjelovar je u utakmicu ušao kao favorit.

No Gaj se sjajno držao i odolijevao svih 90 minuta.

Bila je to vrlo dobra utakmica Gaja, koji se sjajno postavio i zapravo imao bolje prilike.

Bjelovar je od početak imao dominaciju, ali u prvih 45 minuta osim jednog gola poništenog zbog zaleđa, prilika nije bilo.

S duge pak strane Šaban je u najboljoj gostujućoj prigodi u prvom dijelu sam izbio pred golmana Djordjevića, i kada se već činilo da ga je prošao, domaća jedinica ipak je nekako iščeprkala loptu iz nogu napadača Gaja i na odmor se otišlo sa 0:0.

I u nastavku domaćini nastavljaju sa dominacijom, a Gaj čeka priliku iz kontre i opet ima veliku šansu za vodstvo.

Haramustek se probio po lijevoj strani i ubacio do Uzelca, koji je malo prije toga ušao u igru i koji sa 7-8 metara ima sjajnu priliku, ali Djordjević opet sjajno brani. No lopta se odbija do Cvrtile koji glavom pogađa stativu.

Tako i 90 minuta završava bez golova pa se kreće u produžetke.

Bjelovar sve više steže obruč i izgleda svježe, ali Gaj se drži i penali su već na vidiku.

No, u 118. minuti Postonjski zarađuje drugi žuti karton, pa Gaj u samu završnicu ulazi sa 10 igrača.

I kada se već činilo da će o plasmanu dalje odlučiti udarci sa 11 metara, domaćini u 120 minuti imaju korner.

Navijači Gaja vjerojatnu su pomislili još samo ovaj korner i evo penala.

No nakon ubacivanja najviši u skoku je Mario Ljevar, koji glavom od zemlje pogađa kraj Tora za 1:0 i veliko slavlje domaćina u baš zadnjim trenutcima.

Ostaje žal, jer tako je malo nedostajalo, ali s druge strane, u odnosu na prvenstvenu utakmicu 1. kola, Gaj je pokazao da se može nositi i sa ekipama iz više lige, što budi optimizma za nastavak natjecanja u 3. NL centar.