UŽIVO IZ KRAPINE: Traje aktualni sat Županijske skupštine! Kolar odgovorio Šimuniću
Vijećnik Šimunić postavio je pitanje o gradnji sportskih dvorana
Foto: Rikard Jadan/Zagorje.com
U tijeku je sjednica Županijske skupštine Krapinsko – zagorske županije, koja je, uobičajeno, započela aktualnim satom.
Vijećnik Viktor Šimunić postavio je pitanje vezano uz sportske dvorane, odnosno jesu li dobivene sve suglasnosti od ministarstva za šest sporstkih dvorana koje bi se trebale graditi i hoće li se uspjeti sve na vrijeme isprojektirati.
Župan Željko Kolar rekao je da je o NPOO mislio više govoriti u izvješću o radu, jer se radi o 98 milijuna eura investicija. - Imamo 20 – ak škola koja smo obradili s idejnim rješenjima, sva su predana u resorno ministarstvo, dobili smo 11 odluka odnosno odobrenja na idejno rješenje i jednu odluku o financiranju, vezano za Centar za odgoj i obrazovanje djece s posebnim potrebama u Krapinskim Toplicama, gdje je i natječaj već u tijeku, jer smo krenuli paralelno s obzirom da nas rokovi stišću, a ministarstvo je i dalje nestvarno sporo – rekao je župan.
Izrazio je nadu da će se ministarstvo pridržavati roka i da će izdati odluke o financiranju za sve škole.
Dodao je da su škole Marija Bistrica i Radoboj odbijene. – To je iz razloga što je nakon smanjivanja pedagoškog standarda površina koju sada imaju te dvije škole veća od površine koja bi trebala biti unutar pedagoškog standarda, a sama izgradnja škole ne omogućuje da preinakama uđemo u jednu smjenu. Takav isti problem imamo i s Gradom Zabokom, međutim, tu još uvijek nemamo rješenja od ministarstva. Moj prijedlog je što se tiče Zaboka da podijelimo taj trošak pola - pola i da izgradimo te nove učionice koje su nam u Zaboku potrebne za jednosmjensku nastavu. Što se tiče Marije Bistrice, predložili smo u suradnji s Općinom da se izgradi nova škola u Mariji Bistrici na području koje je Općina otkupila zemljište za glazbenu školu, osnovnu i srednju, a da se postojeća zgrada proda u namjeni staračkog doma, hostela i slično te da se taj novac se uloži u tu gradnju. Još uvijek povratne informacije od resorog ministarstva nema, a s tim je upoznat i premijer Plenković. Što se Radoboja tiče, u njega ćemo morati krenuti u tu priču sami, ali o tome ćemo nakon izbora – pojasnio je Kolar
Vezano za sportske dvorane, župan je rekao da su u istom statusu kao škole. - Očekujemo da ćemo do 31.03. dobiti sve suglasnosti za sve zahtjeve koje smo predali, jer kada se to ne bi dogodilo, javni poziv bi propao, a to znači da bi onda resorno ministarstvo imalo problem vraćanja novaca prema Europskoj komisji, osim ako se neće uspjeti produžiti rok. Prema informacijama koje imam, pregovara se s EU komisijom da se rok produži za prijavu do kraja lipnja, a izvođenje radova do kraja 2026. godine. S obzirom na tako kratke rokove i nedobivanja suglasnosti, mi smo bez nekih odobrenja za idejna rješenja krenuli s izradom glavnog i izvedbenog projekta. Za sve škole raspisan je isti natječaj tri mjeseca za glavni projekt, još mjesec dana dodatno za izvedbeni projekt jer za prijavu za odluku o financiranju nam je dovoljan glavni projekt s troškovnikom. Takvih je 11 zahtjeva u ministarstvu i ostali će biti predani na vrijeme – rekao je župan.
Županija će šest sporstkih dvorana graditi u suardnji s JLS, a jedna od njih je i oroslavska. – Nećemo izvoditi radove za jednodijelnu sportsku dvoranu nego za trodijelnu, razliku od 50 posto će financirati grad ili općina, a 50 posto razlike Županija. Napravit ćemo ogroman iskorak što se tiče uvjeta ne samo za izvedbu tjelesnog odgoja nego i za rad sportskih udruga i klubova – istaknuo je Kolar.
Ovaj sadržaj je sufinanciran sredstvima Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elekroničkih medija
Prethodni članak
Sljedeći članak
Hrvatska uvela drastične mjere zbog goriva: ograničila kilometre vožnje po danu
Zagorski obrtnik dobio vrijedno priznanje Hrvatske obrtničke komore
IZBIO POŽAR: Gori tvornica - 'Više vatrogasnih vozila je dojurilo, izgleda baš gadno!'
Stravična nesreća: Muškarac (66) helikopterom prevezen u KB Dubrava
Predsjednik Zoran Milanović stiže u Zagorje!
Uskoro nestaje struje u ovim mjestima u Zagorju. Neće je biti do 14 sati
Večernji sudar kod veleučilišta: Auto sletio s kolnika i zabio se u drvo, očevid u tijeku!
Tri znaka mijenjaju život iz korijena: Travanj im donosi sudbonosne preokrete – sve će im ići od ruke!
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
Proljetna noćna mora: Vlaga i plijesan na svakom koraku!
PONOVO VAS DARUJEMO: Osvojite uskrsni pinklec za sebe ili nekog koga želite razveseliti!
Što je obnova prirode?
