Rasprava odgođena zbog Miketićevih želučanih tegoba
Na zlatarskom Županijskom sudu u utorak je odgođeno suđenje poznatom zagorskom poduzetniku Željku Miketiću. Taj nekad na
Na zlatarskom Županijskom sudu u utorak je odgođeno suđenje poznatom zagorskom poduzetniku Željku Miketiću. Taj nekad najbogatiji Zagorec potužio se na želučane tegobe, koje su i razlog odgode rasprave. Miketića se tereti da je kao direktor poduzeća »Miketić d.o.o.« zlouporabio položaj i ovlasti, odnosno da je od 28 rujna 1998. do 1. travnja 1999. godine prodao 13 automobila za 1,912.107 kuna, a novac navodno zadržao za sebe.
Kupci su u gotovini plaćali automobile Miketiću ili njegovim djelatnicima, a Miketić ga, stoji u optužnici, nije uplaćivao na račun poduzeća.
Dosad su saslušani svjedoci koje je predložilo tužiteljstvo, a radi se o kupcima plaćenih automobila. Većina svjedoka ranije je poslovala sa Miketićem, imali su kod njega uloženi novac, kojim su neki i plaćali automobile. Miketić se inače bavio i novčarskim poslovima, posuđivao je novac i primao uloge, koje kasnije isplaćivao sa kamatama.
Podsjetimo, Miketić je zbog novčarskih poslova u ožujku ove godine na Općinskom sudu u Donjoj Stubici nepravomoćno osuđen na 4 godine i 10 mjeseci zatvora zbog prijevare. Sud mu je naložio i da vrati novac klijentima koji su ga tužili, a novac su kod njega uplatili poslije listopada 1998., kad je upao u financijske teškoće, i prema presudi, i dalje primao novac, iako je znao da ga neće moći vratiti.
Zoran Gregurek
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Foto s mjesta stravične nesreće: Sudarili se automobili, Hitna pomoć i vatrogasci na terenu - Sve je puno stakla
Novi popis rodilja: U Zagorju rođeno 26 beba, 13 djevojčica i 13 dječaka
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Umro je proslavljeni hrvatski filmski redatelj
15. srpnja donosi veliki preokret: 3 znaka ulaze u razdoblje neočekivanog bogatstva i novih financijskih prilika
Atraktivan automobilistički vikend u Oroslavju: U subotu slalom kartinga, u nedjelju sedmi 'Oro superslalom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
