Zlatarbistrički kup Dražen Jurec pripao ekipi ZLB Sjever

U organizaciji NK Ivančica odigran zanimljiv malonogometni turnir

U sklopu Manifestacije ''Zlatarbistričko proljeće'' danas je u organizaciji NK ''Ivančica'' odigran Zlatarbistrički Kup ''Dražen Jurec'' – malonogometni turnir kvartova i naselja Općine Zlatar Bistrica. Prijavilo se ukupno devet ekipa, koje su najprije razigravale u tri skupine. Ide ja je bila da nastavak natjecanje izbori osam od devet ekipe, te dalje kroz eliminacijske susrete dobijemo pobjednika ovog zanimljivog turnira. Prva mjesta po skupinama osvojili su G. Brestovec, Lovrečan Cintar i Štacija. U skupini A Selnica je bila druga, a Kaštel treći, u skupini B drugo mjesto je pripalo ekipi Šumarica (Opasanjak -Ervenik), a treće ekipe Zagorska i Ljudevita Gaja. U skupini C iza Štacije su bili LTV i ZLB Sjever – Selska i Grančarska.

Ta je ekipa zbog najbolje gol razlike među treće plasiranim ekipama izborila izravan plasman u četvrtfinale, uz naravno sve prvo i drugo plasirane ekipe. Za zadnje osmo mjesto u četvrtfinalu Kaštel je pobijedio Zagorsku i Ljudevita Gaja sa 10:2. Tada na neki način kreće sasvim novi turnir u kojemu se najbolje snalazi ZLB Sjever, iako je do četvrtfinala stigao bez pobjede. Prvo pobjeđuje Lovrečan Cintar sa 4:1, pa u polufinalu Selnicu sa 3:1. Na drugoj pak strani do finala dolazi Štacija, koja sa 4:1 pobjeđuje Kaštel, a u polufinalu na penal sa 3:2 G. Brestovec. U finalu se tako drugi puta na turniru sastaju neporažena Štacija i ZLB Sjever, koji su igrali i u skupini. No, za razliku od utakmice u skupini, koju je dobila Štacija, finale završava 1:1, da bi sa 2:1 nakon penala slavila ekipa ZLB Sjever. Treće mjesto osvojila je Selnica koja je sa 4:1 pobijedila G. Brestovec.

Proglašeni su i najbolji pojedinci turnire. Najbolji golman bio je Mladen Kotarski iz Gornjeg Brestovca, najbolji strijelac Mario Šumiga iz Kaštela sa pet golova, a najboljim igračem je proglašen Marko Vojaković iz Štacije. Tako je završilo vrlo uzbudljivo prvo izdanje ovog zlatarbistričkog kupa koji je ime dobilo po Draženu Jurecu, bivšem igraču i kasnije vrlo vrijednom djelatnu NK Ivančica, koji je prerano preminuo početkom ove godine, nakon duge u teške bolesti. Pehare je dijelila njegova supruga Draženka Jurec, a ovim turnirom, kojeg zasigurno čeka nastavak i narednih godina održat će se sjećanje na Dražena.