Potpisani ugovori o sanacijama lokalnih cesta
Ravnatelj ŽUC-a Jasmin Krizmanić i načelnik općine Zlatar Bistrica Žarko Miholić potpisali su ugovor kojim se obvezuju n
Ravnatelj ŽUC-a Jasmin Krizmanić i načelnik općine Zlatar Bistrica Žarko Miholić potpisali su ugovor kojim se obvezuju na zajedničko financiranje rekonstrukcije lokalne ceste 22053 Lovrečan – Zlatar koja po kategorizaciji spada u nadležnost Županijske uprave za ceste.
– Proširenje i rekonstrukcija, te izgradnja nogostupa na toj izrazito prometnoj lokalnoj cesti u dužini 906,54 metara značajna je investicija za Općinu u kojoj ŽUC učestvuje s 40 posto sredstava, a ostatak sredstava će se financirati iz općinskog proračuna – rekao je prilikom potpisivanja sporazuma načelnik Miholić.
– Time će se podići sigurnost građana, posebno djece, iz razloga što je ta lokalna cesta gotovo isto prometna kao i državna cesta prema Zlataru, a djeca koja idu u školu u krugu do 3 kilometra nemaju organizirani školski prijevoz – dodao je načelnik. Radovi bi trebali početi u ljeto, a sada je u postupku natječaj za javnu nabavu i izvođače radova.
– ŽUC ne samo kod općine Zlatar Bistrica već i kod drugim lokalnim samouprava prati razvojne projekte koji se odnose na lokalne i županijske ceste koje su nadležnosti Županijske uprave za ceste. U suradnji s Općinom idemo u proširenje i izgradnju nogostupa kako bi se poboljšala sigurnost prometa i sudionika u prometu, posebno školske djece koja zaigrana još ne doživljavaju promet ozbiljno i najčešći su sudionici u nesrećama – rekao je ravnatelj ŽUC-a Krizmanić.
ŽUC je sličan ugovor potpisao i s općinom Veliko Trgovišće oko asfaltiranja makadamskog puta prema Mrzlom Polju, te s općinom Desinić o sanaciji županijske ceste od Desinića prema Tuhlju. Za ovu godinu najavljena je i sanacija županijske ceste od Marije Bistrice prema Konjščini.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stršljeni i ose uskoro će postati aktivniji: evo čega se najviše plaše i kako ih se riješiti
Rano jutros planula kuća u Zagorju: 'Majka je spasila djeci život'
Slavko (42) poginuo na motoru, iza njega ostalo dvoje djece
Brutalan napad na popularnoj manifestaciji u našem kraju. Mladić leži, drugi ga nokautira udarcem nogom u glavu
Za 119 mališana u Zagorju odgađa se upis u 1. razred, a glavni razlog je zabrinjavajuć
Jeste li ga vidjeli? Nestao je Stanislav (82)
Kraj kolovoza donosi Peto izdanje Minglanja u Humu na Sutli
[FOTO] Cross country utrke u Klimenu ponovno donijele spektakl i adrenalinske vožnje – evo tko su pobjednici
Strašno: Četverogodišnjeg dječaka ugrizao poskok
Obavijest Grada: Počinje sanacija klizišta, građane molimo za razumijevanje
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
