Ovaj 'stroj' ove sezone nitko ne može zaustaviti
1.ŽNL – 19. kolo: Ivančica – Oštrc 6:1
U 19. kolu 1. zagorske lige derbi svih derbija sezone. Vječiti derbi susjeda u ovom trenutku ispao je i kao utakmice vodeće ekipe protiv drugoplasirane. Ivančica je dočekala Oštrc. Dočekala ga je u sjajnom stanju, sa svim proljetnim pobjedama i sa pet bodova prednosti. Bilo je jasno, ako dobije i ovu utakmicu Ivančica će tri kola prije kraja biti samo mali, mini koračić do naslova i plasmana u 4. NL središte skupina A.
Već na odmor Ivančica sa 4:0
Već u 2. minuti prvi pokušaj domaćina. Krunoslav Poljak pucao je iz naleta, malo preko gola. No, i nakon toga Ivančica je stisnula i to vrlo jako. U 4. minuti Josip Kipa puca iskosa s lijeve strane, no od bloka se lopta odbija u korner. Pritisak se nastavlja i dalje. Nakon kornera Lovro Hajdek puca glavom, obrana opet odbija u korner. Već je 5. minuta a Oštrc nije izašao iz obruča. Novi korner i gužva pred golom Krunoslava Škofa. U sredini loptu prima Mario Šumiga, sjajno se gradi i odlaže povratnu malo desno na Hajdeka koji prizemnim udarcem dovodi domaćine u vodstvo. U 8. minuti Kipa odlično puca sa 20 metara, Škof je već svladan ali ga spašava stativa.
U 10. minuti već je 2:0. Duga lopta na David Škvorca na 35 metara, jako loša reakcija obrane gostiju, Škvorc lako dolazi do lopte i gura do samog Šumige, koji izlazi sam na Škofa i lagano plasira pored njega za 2:0. Oštrc je prvi put ozbiljnije došao pred gol domaćina u 21. minuti, no ne i do udarca, jer je nakon ubacivanja s lijeve strane Luka Škvorc odnio loptu s noge Karla Gregurića. U 26. minuti Silvestar Habajec puca za goste iz slobodnjaka sa 25 metara s desne strane ali pogađa živi zid. U 32. minuti D. Škvorc se probio po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor i ubacio pred gol, no Škof je pratio i uhvatio loptu.
U 34. minuti raspoloženi Matija Pezić sačuvao je loptu na lijevoj strani i ubacio na D. Škvorca koji puca glavom malo pored gola. U 37. minuti nova šansa za D. Škvorca, koji se našao u kaznenom prostoru na desnoj strani, dugo je cimao i na kraju pucao pored gola. U 41. minuti Habajec puca sa 25 metara jako iskosa s lijeve strane ali pored gola. U 43. minuti nova nepažnja obrane gostiju, lopta dolazi do Šumige, koji izlazi sam na Škofa, obilazi i njega i lijevom nogom šalje loptu u mrežu za 3:0. No, to nije sve za prvih 45 minuta. Na početku nadoknade po lijevoj strani nezadrživo prodire Hajdek, nitko ga ne može zaustaviti i precizno pogađa kontra malu mrežicu za već 4:0.
Rutinski u nastavku do 6:1
Nastavak je počeo sa dva zicera domaćina, ali propuštena. Prvo je u 46. minuti Šumiga pobjegao obrani i izašao sam na Škofa, koji mu brani udarac, a u 47. minuti Šumiga je podvalio loptu za D. Škvorca, koji se probija po lijevoj strani do gol aut crte i daje na Kipu, koji se samo par metara ne zabija. U 54. minuti Habajec za goste dva puta ubacuje s desne strane, prvo iz skraćenog kornera, a onda i iz kornera, no i dalje nema udarca u okvir gola gostiju. Na drugoj strani u 55. minuti nova velika šansa. Nakon što su gosti naizgled otklonili opasnost Fran Gorupec s desne strane vraća loptu u kazneni prostor, D. Škvorc glavom spušta na suprotnu stranu, a Šumiga pokušava kontrolirati loptu na 5 metara od gola, no u skoku je malo gurnut pa gubi ravnotežu, ali ne dovoljno za kazneni udarac. U 58. minuti Mihael Petrić je malo izmaknuo obrani domaćina, no Matija Nuli istrčava i na 14 metara kupi loptu.
U 60. minuti novi problemi za Oštrc, jer nakon jednog preoštrog starta Danijel Pisk dobiva drugi žuti karton, dakle crveni i mora van igre. Ivančica odmah u 61. minuti podiže na 5:0. Nakon ubacivanja s lijeve strane, pred golom je sam ostao D. Škvorc i sa samo par metara lagano gurnuo loptu u mrežu za 5:0. Malo je ipak nakon toga tempo splasnuo, treneri su obavili i podosta izmjena, pa su šanse malo rjeđe. U 71. minuti Pezić pokušava iz prve nakon jedne odbijene lopte sa 25 metara, ali Škof hvata loptu. U puno je više posla imao Škof u 73. minuti, kada je odlično iz koljena potegnuo mladi Luka Crčić. Lopta je išla pod samu prečko, no Škof je to odbio u korner.
Prvu obranu, ne računajući istrčavanje Nuli je imao u 76. minuti kada je Karlo Sviben pokušao iz slobodnjaka sa 30-tak metara iskosa s lijeve strane, no lagano je uhvatio loptu. No, drugi pokušaj gotovo s istog mjesta, u 81. minuti završio je u mreži. Pucao je Habajec, lopta se odbila pred Nulijem, prevarila ga i otišla u gol, za smanjenje velike prednosti.
U 83. minuti opet se Crčić našao u šansi, uletio je po lijevoj strani u kazneni prostor i pucao iz prve, no Škof je obranio. U 86. minuti nakon ubacivanja s desne strane, Šumiga puca glavom, ali udarac nema jačinu i Škof brani. No, u 90. minuti bio je nemoćan. Šumiga je probio desnu stranu, ubacio pred gol, a Crčić je sa par metara zakucao loptu u gol za konačnih 6:1. Na kraju uvjerljiva pobjeda domaćina u derbiju, koji je ipak protekao u velikoj nadmoći domaćina, koji su tri kola prije kraja stigli na milimetar do naslova, koji i službeno mogu potvrditi u slijedećem kolu. Sasvim zasluženo, sa svih osam pobjeda ovog proljeća. Izgledaju nezaustavljivo i uživat će u zadnja tri kola slaveći naslov, koji im više ne može izmaći. Jednako odlični bili su i domaći navijači, popularni ''Ljigavci'', koji su cijelu utakmicu 'nosili' svoje nogometaše, a ovom su prilikom posvetili i transparent podrške i skandirali jednom od prijatelja Josipu Kuljaku, koji se oporavlja od teške prometne nesreće. I mi mu želimo brz oporavak.
Izjave: Robert Tukač, NK Ivančica: ''Derbi kao i svaki derbi, očekivali smo čvrstu i tvrdu utakmicu, ali odmah smo iz prve šanse zabili gol, pa za par minuta i drugi, a do odmora je bilo i 4:0. Tako da smo više-manje taj derbi rano riješili na svoju stranu i stigli do osme uzastopne pobjede ove polusezone. Čestitam svojim dečkima. Svaka čast i idemo dobiti i ova zadnja tri kola i završiti polusezonu sa svim pobjedama.''
Željko Deak, trener NK Oštrc: ''Sve čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi, kojom su osigurali naslov prvaka. Mi smo danas bili preslabi da bi im se suprotstavili i želim im puno sreće u višem rangu.''
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Jurio motokultivatorom pa teško stradao
Sandra Elkasović posjetila mališane iz Dječjeg vrtića Zipkica: 'Mali podsjetnik za sve nas koje su glavne vrline u životu'
Uhićen maloljetnik koji je kod škole prebio vršnjaka, majka pretučenog djeteta: 'Ležao je u lokvi krvi, na tlu mu je drobio lice...'
Preminuo Rudolf “Rudi” Belin – legendarni Dinamov nogometaš i trener
KK ZABOK POZIVA: Podržite naše košarkaše u fantastičnom pobjedničkom nizu
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
