Konačno će u obnovu: 'Ovo je najgora cesta u okolici, uništena i bez nogostupa'
U sanaciju će konačno dionica državne ceste između Marije Bistrice i Zlatar Bistrice. Cesta bez nogostupa, na dijelovima gotovo u potpunosti uništena nakon radova na Aglomeraciji, u fazi je projektiranja, pa, ako se posreći, možemo očekivati da bi sanacija iste mogla krenuti iduće godine.
Rekonstrukcija ceste
Da će cesta konačno u rekonstrukciju, najavio je načelnik Marije Bistrice Josip Milički. – Deset godina se borimo da posložimo tu nesretnu cestu, koja nema ni dan danas nogostupu u cijeloj dužini. Do kraja ju je uništila Aglomeracija i mogu slobodno reći da je to sada najgora cesta u okolici. Zbog toga veseli što su Hrvatske ceste konačno izašle u susret i krenule u projektiranje – rekao je načelnik Milički, koji vjeruje kako će se u rekonstrukciju kolničkog trupa krenuti iduće godine. – Skinut će se postojeći asfalt i staviti novi sloj, uz sanacije ulegnuća. Potegnut će se i nogostuo u cijeloj dužini, a u planu je u uređenje triju autobusnih stanica na toj dionici, koje su sana neobilježene. Elaborati za njih postoje, no nikako da se obilježe i izgrade s pješačkim prijelazima, tako da će se konačno i to riješiti – kaže još načelnik te dodaje kako će to nakon rekonstrukcije biti jedna moderna cesta, prvenstveno sigurna za sve pješake, hodočasnike i putnike.
Slijedi projektiranje
Da će ova dionica ceste u rekonstrukciju, potvrdili su nam i iz Hrvatskih cesta. – Za sanaciju dionice ceste od Marije Bistrice do Zlatar Bistrice u tijeku je postupak nabave za odabir projektanta, koji je izraditi projekt izvanrednog održavanja ceste DC29/0001 od Podgrađa do Marije Bistrice. Ukupna duljina predviđenog zahvata je 4,16 km, u sklopu čega se planira obuhvatiti, a kasnije i izvoditi, uređenje postojećeg pješačkog nogostupa u cijeloj duljini zahvata, kao i postojećih autobusnih ugibališta te samog kolnika. Plan je da se do kraja godine izradi projektna dokumentacija, čime bi se stvorila pretpostavka za uvrštenje istog u plan nabave za pokretanje postupka javne nabave za izvođenje radova, a kako bi se u konačnici pristupilo izvođenju radova izvanrednog održavanja – odgovorili su nam iz Hrvatskih cesta. Dodali su i kako je u tijeku postupak nabave za obnovu dionice državne ceste DC29 između Zlatara i Zlatar Bistrice, gdje slijedi obnova kolnika.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
