JUMICAR: Zlatar Bistrica domaćin edukativno preventivne – akcije za osnovnoškolce
Foto: program-prometne-kulture.hr
Dana 6. svibnja 2026. godine u Zlatar Bistrici, održana je edukativno-preventivna manifestacija koja je za učenike drugih razreda protekla u iznimno živom, poučnom i veselom ozračju. Domaćin ovogodišnjeg programa bila je Osnovna škola Zlatar Bistrica. Uz domaćine, u programu su sudjelovali i učenici iz susjednih škola – Osnovne škole Matije Gupca Gornja Stubica i Osnovne škole Marija Bistrica, čime je susret dodatno obogaćen zajedništvom i razmjenom iskustava.
Preventivna akcija pod nazivom „Program prometne kulture za najmlađe“ provodi se u organizaciji Udruge Preventivni program o sigurnosti u cestovnom prometu, u suradnji s tvrtkom Jumicar Hrvatska te partnerima: Policijskom upravom krapinsko-zagorskom, Policijskom postajom Zlatar Bistrica, Jumicar Prva pomoć i Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Zlatar Bistrica. Program se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, Krapinsko-zagorske županije, Općina Zlatar Bistrica, Općina Gornja Stubica i Općina Marija Bistrica.
Svoju podršku ovom važnom programu svojim su dolaskom iskazali i načelnik Općine Zlatar Bistrica Dražen Mikulec i Stjepan Sirovec, predstavnik Odbora za sigurnost u prometu Krapinsko-zagorske županije.
Nakon održanog teorijskog dijela, učenici drugih razreda sudjelovali su u edukacijama iz područja cestovnog prometa, prve pomoći i protupožarne zaštite, a kroz interaktivne i praktične aktivnosti dodatno su učvrstili stečena znanja. Na posebno osmišljenom prometnom poligonu imali su priliku iskušati se u ulozi vozača, gdje su pokazali zavidnu razinu spretnosti i odgovornosti te uspješno svladali zadatke.
Radionicu prve pomoći održala je djelatnica Jumicar Prva pomoć Paula Fait koja je učenicima približila osnove pružanja pomoći kroz zanimljive i praktične prikaze. Djeca su s velikim interesom sudjelovala i sama isprobala pojedine postupke.
U sklopu programa učenici su imali priliku upoznati se i s radom policije. Policijska službenica prezentirala je policijsko vozilo i približila djeci zanimanje policajca. Sudjelovala je Tajana Čorko ispred PP Zlatar Bistrica. Organizatori zahvaljuju i Željku Ležu i Andreji Jurić iz Policijske uprave krapinsko-zagorske – Službe za prevenciju, na nesebičnom zalaganju u organizaciji ove, ali i budućih preventivnih aktivnosti na području županije.
Poseban doprinos dali su i članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Zlatar Bistrica Benjamin Mikulec. predsjednik, Kristijan Hoić, član i Stjepan Martinjak, zamjenik predsjednika koji su pripremili vatrogasnu radionicu. Demonstracije gašenja požara, upoznavanje s opremom i prikaz vatrogasnih vježbi izazvali su veliko zanimanje učenika, osobito uz prezentaciju vatrogasnog vozila.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Kraj teškim danima za 3 znaka: U rujnu ih čeka toliko sreće da će lebdjeti od radosti
Netko među nama je upravo dobio veliki iznos na lotu! Provjerite listiće
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
