Ivančica preokretom do tri boda

U Svetom Križu Začretju odigran derbi 1. ŽNL

U derbi susretu 1. ŽNL u Svetom Križu Začretju Jedinstvo je dočekalo Ivančicu i nakon devedeset minuta slavili su gosti 3:2 preokrenuvši minus od dva gola razlika u pozitivan rezultat osvojivši tri vrlo važna boda.

Bio je to susret  koji je donio sve ono što nogomet čini najvažnijom sporednom stvari na svijetu – poništena su dva gola ( Ivančici, op.a. ), dodijeljeno je osam žutih i jedan crveni karton; dosuđena su dva jedanaesterca; gosti su uspjeli minus od 0:2 u 47. minuti preokrenuti u svoju korist od 3:2 u 87. minuti; i u tako čvrstoj i borbenoj utakmici odlično je sudio Michael Jerneić iz Zaboka.

Vjerujem da je brojno gledateljstvo uživalo u prezentaciji nogometne igre oba sastava – Jedinstva u prvom a Ivančice u drugom – da bi na kraju utakmice ipak kući zadovoljniji otišli gostujući navijači.

Sam susret počeo je inicijativom Jedinstva i već u 16. minuti Kunštek gura mladog Majseca u priliku koji sa osam metara puca pored gola. Sedam minuta kasnije domaćin dolazi u vodstvo – slobodan udarac iskosa sa lijeve strane izveo je Šoprek ubacivši loptu u šesnaesterac gostiju gdje ju glavom dočekuje Kunštek i pogađa sam desni Nuliev kut.  Od tada Jedinstvo ima još nekoliko prilika ali ih ne iskorištava dok gosti najavljuju preokret u 44. minuti kada odlično prodire Hajdek i puca sa osam metara te pogađa desnu vratnicu domaćeg gola te se rezultatom iz 24 minute odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme puno je bolje otvorila Ivančica ali u 47 minuti nakon jednog ubačaja domaćih Jurković nespretno zahvaća loptu koja vara vratara Nulia i dovodi domaćina u vodstvo od 2:0. No, ovo vodstvo domaćina pokrenulo je Ivančicu koja je ubacila u brzinu više i polako ali sigurno potpuno preuzimala igru dok se obrana domaćih „izgubila“ a vezni red je potpuno nestao da bi „špice“  domaćina potpuno bile odsječene. Najavu pobjede nagovijestila je još jedna vratnica Jurkovića u 57. minuti da bi takova igra rezultirala i pogocima raspoloženog Šumige koji je u 59. minuti smanjio vodstvo domaćina da bi u razdoblju od 60. do 82. minute gostima, sasvim opravdano, bila poništeno dva pogotka. No, stvari na svoje „postavlja“ Piljek koji čini dva neobjašnjiva jedanaesterca svojim postupcima tako da sucu Jerneiću  nije ništa drugo preostalo nego da oba puta pokaže na bijelu točku dodijeljući mu istovremeno kod drugog drugi žuti isključujući crveni karton. Siguran realizator bio je Mario Šumiga postigavši hattrick  zaključivši time pobjedu svoje momčadi. Jedinstvo 2. Ivančica 3.

Jedinstvo – Ivančica 2:3 (1:0)

Igralište u Svetom Križu Začretju. Gledatelja:150. Sudac: Michael Jerneić ( Zabok ). Pomoćni suci: Krešimir Sokolić ( Novi Golubovec ), Benjamin Kolar ( Tuhelj ). Delegat: Žarko Ivančić ( Zabok ).

1:0 Kunštek 23'; 2:0 Jurković 47' – autogol; 2:1 Šumiga 59'; 2:2 Šumiga 82' – 11 m; 2:3 Šumiga 87' – 11 m.

JEDINSTVO: Hanžek, Sinković, Majsec ( 79. Jadek ), Pernjek, Mirt ( 46. Vorih ), Dlesk ( 71. Draganić ), Jurman ( 46. Horvat ), Martinec ( 81. Šoštarić ), Kunštek, Šoprek ( 39. Piljek ), Junković.

IVANČICA: M. Nuli, Gorupec ( 64. Jurković ), Havoić ( 46. Kurešić ), Škvorc, Hajdek, Jurković, Šumiga ( 90. J. Nuli ), Škvor ( 90. Poljak ), Pezić, Mikulec )90. Grbavac ), Kipa.

Žuti kartoni. Jedinstvo: Jurman 25'; Martinec 26'; Mirt 35'; Sinković 54'; Šoštarić 88'.

Ivančica: Škvorc 20'; Šumiga 22'; Hajdek 41'.

Crveni karton. Jedinstvo:  Piljek 85'