Čvrsta Ivančica pokleknula u završnici

4. NL – središte skupina A: 1. kolo: Ivančica – Sesvetski Kraljevec 0:2

Krenulo je natjecanje u 4. NL središte skupina A. Novi zagorski predstavnik ove sezone je Ivančica, koja je u 1. kolu dočekala Sesvetski Kraljevec. Bila je to utakmica, koja se čekala s nervozom i sa puno upitnika. Gosti sa više iskustva u ovom rangu, svakako su se osjećali kao favoriti pred dolazak, no domaćini su htjeli pokazati da nikome neće biti lako do bodova u Zlatar Bistrici.

Na odmor bez golova

Prvi su zaprijetili gosti, već u 3. minuti. Nakon prodora po desnoj strani lopta je stigla do Luke Klišanina koji malo iskosa sa 15 metara pokušava lobom ali prebacuje gol. Domaćini uzvraćaju u 5. minuti kada Mario Šumiga daje dobru loptu u sredini za Martina Pošteka, koji se dobro probija u kazneni prostor ali mu lopta malo bježi pa prilika propada. Utakmica se malo i smirila, pa do 21. minute nije bilo ništa za zabilježiti. Tada je vrlo dobro sa 20 metara malo iskosa s lijeve strane pucao Lovro Hajdek, ali ipak malo preko gola.

Neugodno je bilo za domaćine u 26. minuti. Nakon što se činilo da će krenuti kontra domaćina, loptu prema nazad vraća Šumiga, ona opet dolazi pod kontrolu gostiju, na lijevoj strani kaznenog prostora prima ju Ivan Krnjić, Matija Nuli odlazi u prazno, no udarac Klišanina glavom sa crte također glavom odbija Luka Škvorc. U 29. minuti za domaćine solidno sa 25 metara iz slobodnjaka puca Dino Ocvirek, pod prečku no Ivan Jurić - Bare na golu gostiju izbija u korner, nakon kojeg sa 30 metara puca Matija Pezić, ali dosta preko gola.

U 32. minuti Matej Matijević primio je jednu loptu na 20 metara uz dosta prostora, ciljao je no promašio. Lopta odlazi pored desne stative. Domaćini prijete u 35. minuti. Poštek je ubacio na nekih 7 metara a David Škvorc glavom pucao malo preko gola. U 38. minuti Poštek s desne strane daje povratnu za Frana Gorupca, koji daje pred gol, a do lopte prvi dolazi Lovro Hajdek i puca iz prve, a Jurić – Bare brani. U 40. minuti Šumiga puca sa 16 metara u blok, a na odbijenu loptu dolazi Pezić i odlično puca. Gostujuća jedinica malo se muči s intervencijom, lopta mu bježi, no ipak ju hvata prije crte. Na odmor se tako odlazi bez golova. Prvih 45 minuta u novoim uvjetima domaćini su odradili sasvim dobro, no ostalo je vidjeti kako će to izgledati u nastavku.

U završnici gosti do sva tri boda

Nastavak počinje prvom prijetnjom domaćina u 48. minuti. Nakon oduzete lopte na centru Josip Kipa je krenuo prema golu i pucao sa 20 metara. Bio je to dobar udarac, ali ipak malo pored gola. U 56. minuti kontra domaćina tri na dva, Kipa na centru daje za Šumigu, ovaj desno za Pošteka, koji izlazi na 15 metara malo iskosa jedan na jedan i nakon varke puca, ali Jurić – Bare brani. Gosti bez prigode u nastavku sve do 77. minute. Tada visokim pritiskom uzimaju jednu loptu na polovici gostiju, Borna Vinčić daje dubinsku za Marka Zeljka, koji izlazi pred Nulija, no ovaj izvrsno izlazi s gola i brani vrlo dobru šansu gostiju.

No, u 80. minuti gosti dolaze do vodstva. Nakon kornera koji je izveo Matej Matijević lopta je nespretno odskočila, odbila se u gužvi od jednog domaćeg igrača, Nuli nikako da ju smiri, te u toj borbi lopta prelazi crtu i to je 0:1. Jako blizu izjednačenja Ivančica je bila u 84. minuti, kada se lopta našla na 7-8 metara pred Poštekom, on je krenuo na nju i u padu pucao, ali malo preko gola. Kazna stiže u 86. minuti. Prekid malo u polovici Ivančice, lopta na potpuno zaboravljenog Antonija Jurića, koji sa 5-6 metara iz kosa s desne strane pogađa za 0:2. U 90. minuti Šumiga puca u blok sa 15 metara, a Gorupec dolazi do odbijene lopte i puca sa 20 metara, no Jurić – Bare brani.

Izjave: Robert Tukač, trener NK Ivančica: ''Teška prva utakmica po jako teškom terenu. Prvo poluvrijeme podjednako, a u nastavku mislim da smo do gola bili bolji, no onda naivno primamo gol iz kornera, pa onda brzo i drugi. To je sve škola, mladi smo i bit će bolje u nastavku.''

Nikola Pustak, trener NK Sesvetski Kraljevec: ''Čestitam domaćinima na fer utakmici. Ja sam zadovoljan pobjedom i to mi je u ovom trenutku najvažnije.''