Zabočka 'Mladost' u nastavku slomila otpor 'Poleta'

Odigrana utakmica 29. kola IV. NL-središte Zagreb-skupina A, MLADOST ZABOK - Polet

U 29. kolu IV. NL-središte skupina A Mladost Zabok ostvarila je novu pobjedu pod vodstvom Drage Bartolića. Zabočani na kraju slavili s 2:0, a oba pogotka su postignuta u nastavku utakmicu.

Prvi kako-tako prijete gosti u 29. minuti, ali udarac Idžana iz daljine je neprecizan. Dvije minute kasnije Drempetić pokušava s 18 metara, no gostujući vratar Kovač brani njegov udarac. U 33. minuti Drempetić u sebi svojstvenom slalomu od centra prelazi nekoliko igrača, dolazi sam pred gostujućeg vratara, ali puca pokraj gola. Opasan je bio pokušaj Lasića na drugoj strani, ali iskazao se Hržina. Dvije minute prije odlaska na odmor Kotarski dubinskom loptom poronalazi Tarlea, ovaj produžuje do Škrelca, no on puca pokraj gola. U samoj završnici prvog dijela glavom za goste pokušava Idžan, no i on je neprecizan.

I u nastavku prvi prijete gosti, ali udarac Ćavara glavom nakon kornera ne pronalazi cilj. Pet minuta kasnije Drempetić servira Škrelcu čistu šansu, ali mladi "kreativac" domaćih ponovno je neprecizan i puca preko gola. Domaći su poveli u 64. minuti. Kotarski je oštro pucao iz slobodnog udarca, Kovač odbio loptu ravno do Leškovića koji zabija pogodak za 1:0. U 72. minuti Hrastinski dobro puca, ali Kovač je na mjestu. Novi pokušaj Kotarskog iz slobodnog udarca u 78. minuti završava preko gola. Minutu kasnije pokušava i Poslek, no bez uspjeh. Hržina se ponovno istaknuo u 86. minuti kada brani jedan opasan udarac Ćavara s pet metara udaljenosti. I onda u 89. minuti Kotarski preciznim pasem pronalazi Mihaela Benčića, a ovaj rutinirano zabija za konačnih 2:0 i zasluženu pobjedu Mladosti.

MLADOST ZABOK - POLET (SK) 2:0 (0:0)

ZABOK: SC Zaseka, GLEDATELJA: 100, SUCI: Kožar, Petriško i Filko.

STRIJELCI: 1:0 Lešković 64', 2:0 Mi. Benčić 89'.

MLADOST ZABOK: Hržina, Mi. Benčić (90' Žugec), Hrastinski (90' Črnjević), Kotarski, Tomek (71' Poslek), Tarle, Drempetić, Škrlec (90' Ocvirek), Lešković, Šoštar, Bezjak. TRENER: Drago Bartolić

POLET (SK): Kovač, Križić, Vojnović, Martinović, Derkuća (58' Lukić), Gotovac, Idžan, Lasić, Sokolić (85' Hadrović), Gavranović, Ćavar. TRENER: Niko Vlatković