SASVIM ZASLUŽENO: Vrlo važna pobjeda Zaboka u Ligi za ostanak

S dosta je problema Zabok dočekao utakmicu protiv DepoLink Škrljeva u 3. kolu Lige za ostanak. Pred samu utakmicu trener Kujundžić ostao je bez omasa i Bonda, dva startera. No splitski strateg uspio je naći dobintu formulu za pobjedu protiv vrlo kvaliene momčadi gostiju, koja se razigrala tek u zadnjih penaest minuta, no to joj nije bilo dovoljno za pobjedu. Domaći su zasluženo slavili rezultatom 93:81, u jednom su trenutku imali i +27 (67:40), no šest minuta prije kraja Škrljevo se približilo na samo -6 (83:77), no za popuni preokret gostima je ponestalo snage i pobjeda je zasluženo ostala u Zaboku.

Zabok je bolje ušao u utakmicu i tricom Stipaničeva u 5. minuti došao do 8 koševa viška (14:6). Još je bolje to za domaće izgledalo kada je Buljević pogodio tircu u 8. minuti za 25:16. Gosti uzvraćaju serijom od 5:0 (25:21), no Buljević "nemogućom" tricom gotovo s centra priskrbljuje Zaboku osam koševa viška (28:21) na kraju prve četvrtine. Nakon deset minuta Buljević i Glasper su na kontu imali već po 10 koševa, a s druge strane odlično je s tri trice i 9 koševa otvorio Jelić.

Raspoloženi Buljević s pet uzastopnih koševa dovodi Zabok do prvog dvoznamenkastog vodstva (35:25), a već u idućem napadu Glasper poentira za 37:25 i tjera Rajkovića na drugu minutu odmora. Samo minutu kasnije nakon ubačaja Stojanovića i Črnjevića s linije slobodnih bacanja Zabok je već na +16 (41:25). U prvom dijelu Zabočani su odigrali "lavovski" i nakon što je Glasper položio sa sirenom na "veliki odmor" domaći odlaze s 20 koševa viška (55:35).

I u nastavak bolje ulaze domaći. Probudio se Perović, a odličnom igrom nastavio Glasper koji u 26. minuti postiže tricu za velikih +27 (67:40). Gosti odgovoraju serjom trica i do ulaska u zadnju četvrtinu smanjuju prednost na 19 koševa zaostatka (77:58).

Početkom zadnje četvrine gosi rade seriju od 9:0 i približavaju se na samo deset koševa zaostatka, a nakon rice Jelića u 36. minuti približili su se na šest koševa razlike (83:77). No u tom su vraćanju potrošili dosta energije i u samoj završnici napravili su nekoliko grešaka, što je Zabok iskoristio i minutu prije kraja ubačajima Perovića s linije slobodnih bacanja stigao do nedostižnih +12 (89:77) i mirno priveo utakmicu kraja do konačnih 93:81.

Sjajni Glasper predvodio je Zabok s 27 koševa i 9 asisencija, Lukša Buljević pridružio je 20 koševa uz 4 skoka, a Marko Perović 19 koševa uz 9 skokova. No bila je to prije svega momčadska pobjeda, svaki od osam igrača koji su ušli u igru dali su svoj obol. Velike čestike idu i treneru Kujundžiću koji je unatoč svim problemima uspio momčad povesti prema pobjedi. Kod gostiju najefikasniji je bio Marin Jelić s 26 koševa (trice 6/9), DerryckThornton upisao je 20 koševa, a Ramme Griffin 19 koševa uz 5 asistencija.

Veliku snagu Zabok je imao i u svojim navijačima koji su osjetili važnost trenutka i bučnim navijanjem pomogli su domaćima na putu prema zasluženoj pobjedi.

ZABOK - DEPOLINK ŠKRLJEVO 93:81 (28:21, 27:14, 22:23, 16:23)

ZABOK: Martinko 2, Stojanović 2 (2-2), Tomić, Buljević 20, Črnjević 9 (5.6), Stipaničev 9 (1-1), Tomas,
Perović 19 (5-7), Bond, Antonić 5, Glasper 27 (2-3). TRENER: Domagoj Kujundžić

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Gulin 2 (0-2), Jelić 26 (2-2), Kujundžić 4, Thornton 20 (8-8), Rajčić, Antunović,
Griffin 19 (3-4), Butorac, Šarić 2, Ćosić, Barišić 8 (2-2), Svoboda. TRENER: Damir Rajković