Raspucana Mladost osmicom preuzela vrh, Smrekar prvi strijelac lige

7. kolo IV. NL-središte Zagreb, MLADOST ZABOK - Ilovac 8:0

Još jedno sjajno izdanje zabočke Mladosti. U 7. kolu IV. NL-središte Zagreb skupina A Zabočani su savladali Ilovac s čak 8:0. Ružno je to reći, ali prema svemu viđenom gosti su još dobro i prošli. Domaći su promašili i kazneni udarac i još barem 5-6 izgledni prigoda. Ovom pobjedom Zabočani su preuzeli vrh ljestvice, dok je Smrekar nakon novog hat-tricka s 10 golova zasjeo na čelo ljestvice najboljih strijelaca.

Seriju pogodaka otvorio je u 11. minuti upravo Matija Smrekar. Hrastinski je odlično centrirao, a Smrekar glavom pogodio mrežu za 1:0. U 21. minuti glavom prijeti i Lešković, ali vratar Bogović brani njegov udarac. U 25. minuti odlično je lijevom stranom prošao Galina i uposlio Hrastinskog koji zabija za 2:0. Četiri minute kasnije ponovno Galina odlično prolazi lijevom stranom i centrira za Vinka Kotarskog koji podiže na 3:0. Smrekar je ponovno na sceni u 39. minuti kada ga je odlično uočio Lešković, ali njegov volej završava preko gola. Dvije minute prije odlaska na odmor Jurica Kotarski odličnom dubinskom loptom pronalazi Smrekara koji rutinirano zabija za 4:0.

Tek što se u nastavku krenulo s centra opasno prijeti Smrekar, ali je zamalo neprecizan. "Petarda" je pukla u 50. minuti. V. Kotarski je odlično uočio Škrleca koji precizno pogađa za 5:0. U 66. minuti Drempetić iz dobre pozicije puca preko gola, a isti igrač dvije minute kasnije odlično upošljava Krajačića, ishod je isti. Krajačić je u 71. minuti pomalo s(p)retno zabio pogodak za 6:0 nakon ubačaja Benčića. U 75. minuti u igru je ušao oporavljeni Tin Gregurić koji odmah kreira dobru priliku za Krajačića, ali ovaj puca preko gola. Minutu kasnije Krajačića u svom kaznenom prostoru ruši Vrtačić, pa sudac Komorski opravdano pokazuje na "bijelu točku". Smrekar puca mlako, Bogović brani, pokušavaju još Benčić i Petek, ali gostujući vratar odlično brani dva teška udarca. No u 83. minuti nije mu bilo spasa. Drempetić i Smrekar odigrali su malonogometnu akciju nakon koje Smrekar zabija svoj hat-trick za 7:0. Tu priči nije bio kraj jer je Petek u 88. minuti postigao svoj prvijenac za Mladost, nakon ubačaja Drempetića.

Zabočani su sada prvi s bodom više od Golubovca i dva boda prednosti ispred Ravnica. Impresivna je njihova gol-razlika nakon sedam kola 27:4. Postižu gotovo četiri gola po utakmici i pravi su mamac za gledatelje kojih je na Zaseki sve više.

MLADOST ZABOK - ILOVAC 8:0 (4:0)

ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 150, SUCI: Komorski, Peharec i Filko.

STRIJELCI: 1:0 Smrekar 11', 2:0 Hrastinski 25', 3:0 V. Kotarski 29', 4:0 Smrekar 43', 5:0 Škrlec 50', 6:0 Krajačić 72', 7:0 Smrekar 83', 8:0 Petek 88'.

MLADOST ZABOK: Mihovilić (75' Bivol), Galina (63' Poslek), J. Kotarski, Šoštar (63' Krajačić), Smrekar, V. Kotarski (75' Gregurić), Drempetić, Tarle (75' Petek), Škrlec (63' Benčić), Lešković, Hrastinski (75' Bezjak). TRENER: Drago Bartolić.

ILOVAC: Bogović, Vratarić, Markuš, Magdić (63' Prežgaj), Valentić (63' Boljar), Mance (72' Vrbetić), Kusanić, Capan (63' Banjavčić), Rehorić, Jurčić, Šaflin (44' Draganjac). TRENER: Marko Poljak