Hat-trick Đurića za prolaz Zabočana
Šesnaestina finala kup NS KZŽ
Radoboj i Mladost odigrali su zanimljivu utakmicu šesnaestine finala kupa NS KZŽ. Krajnji rezultat bio je 2:5, no Radobojčani zaslužuju sve pohvale za otpor i karakter. Bili su „živi“ sve do 87. minute kada je raspoloženi Đurić zabio pogodak za 2:4, a prije toga uspjeli su se dići iz ponora nakon što su imali tri pogotka zaostatka i smanjiti na 2:3. Radoboj je dobro organizirana i vođena momčad, no kvaliteta je ipak na strani Mladosti koja zasluženo putuje u iduće krug županijskog kupa.
Prvu prijetnju na utakmici imaju domaći u 10. minuti kada je Odeh htio centrirati s desne strane, a lopta se od bloka gostiju odbila u gredu. Poslije toga je Mladost preuzela konce igre u svoje ruke. U 19. minuti Hmura je ubacio s desne strane, odlično se ubacio stoper Kobetić koji s pet metara udaljenosti gura loptu u mrežu za 0:1. Mogli su gosti do odmora i do opipljivijeg vodstva, ali domaći vratar Vinceljak odlično je obranio par teških udaraca Mladosti.
Samo dvije minute poslije prvog pogotka odlično puca Kotarski, a Vinceljak odbija u korner. U 36. minuti Vinceljak skida opasan udarac Hmure, a u 42. i Puklina, Minutu prije odlaska još jednom opasno prijeti Hmura, no Vinceljak rješava i taj problem.
Na samom uvodu u drugi dio u jednom napadu opasno prijete Hmura i Čičak, ali domaća obrana čisti s gol crte. Najbolju priliku domaći propuštaju u 52. minuti kada Majcenić kreće sam prema Žukini, no loptu s gol-crte u polje odbija Kobetić. Sporni detalj utakmice bilježimo u 57. minuti kada je Đurić čini se iz zaleđa lobao Vinceljaka i postigao pogodak za 0:2. To je itekako razljutilo domaće koji su prosvjedovali kod glavnog i pomoćnog suca, ali bez uspjeha.
Kada je Vedriš u 62. minuti na asistenciju Hmure efektno zabio za 0:3 činilo se da je priči kraj. No Radoboj je pokazao karakter. Samo dvije minute kasnije Topolovec oštro puca iz slobodnjaka s lijeve strane, gostujući vratar ju odbija na nogu Pavetića koji efektno i snažno zabija pogodak za 1:3. Akcije domaćih još su više porasle u 80. minuti kada Majcenić iz gužve zabija za 2:3. Pokušao je dvije minute kasnije i Odeh, ali bio je neprecizan. Do kraja utakmice sudbinu domaćina zapečatio je raspoloženi Đurić. Prvo je u 87. minuti poentirao za 2:4 na asisten
RADOBOJ – MLADOST ZABOK 2:5 (0:1)
RADOBOJ: igralište Radoboja, GLEDATELJA: 150, SUCI: Firm, Filko i Lukec.
STRIJELCI: 0:1 Kobetić, 20', 0:2 Đurić 57', 0:3 Vedriš 62', 1:1 Pavetić 64', 2:3 Mjacenić 80', 2:4 Đurić 87', 2:5 Đurić 90'+1.
RADOBOJ: Vinceljak, Šalković, Vincelj, Pavetić, Fruk (72' Petonjić), Majcenić, Topolovec (69' Kranjčec), Odeh, Travnikar, Geč, Tušek. TRENER: Robert Varjačić
MLADOST ZABOK: Hučić-Žukina, Vedriš, Kotarski, Jurina (46' Đurić), Drempetić, Curman (6' Čičak), Hmura, Puklin, Kegelj, Kobetić, Poslek. TRENER: Zoran Vukelić
Ovaj su vikend odigrane još tri utakmice. U susretu dvije drugoligaške ekipe, Rudar M se pokazao puno jači u ovom trenutku, te je protiv Đalskog slavio sa čak 9:2. Bila je to najuvjerljivija pobjeda za vikend u zagorskom kupu. Sa jednakom razlikom slavila je i Bedekovčina, koja je kod Vatrogasca slavila sa 8:1. Stubica je pak kod Mladosti Belec pobijedila 4:0. U 1. kolu igra se još osam utakmica. U utorak 26. kolovoza na rasporedu su četiri utakmice. Toplice će dočekati Golubovec, Desinić će biti domaćin Rudaru DZ, Mladost MB dočekuje Jedinstvo, a Sloga Klanjec. I konačno u srijedu 27. kolovoza igraju se četiri preostale utakmice: Omladinac – Oroslavje, Inkop – Zagorec VT, Milengrad 2005. – Oštrc i Ivančica – Lobor. Naslov brani Gaj Mače, koje je u ovom kolu slobodno, kao i Zagorec KR, Straža i Pregrada.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ne jedite, vratite ga u dućan: Povlači se popularno voće iz trgovačkog lanca
Nalet vlaka na automobil u Donjoj Stubici. Dvije osobe prevezene u bolnicu
Totalni reset za crijeva: Jedna čaša ujutro čisti sve i smanjuje želju za slatkim
Ovo je signalizacija na prijelazu na kojem je danas stradalo dvoje ljudi
Tužna vijest: preminula zagorska radijska legenda
Ožujak donosi čudo: Ova 3 znaka čeka tolika sreća da više nikada neće brinuti o novcu
Točio gorivo na benzinskoj, ali ga je zaboravio izvaditi
Veliki proljetni horoskop: Zašto će ožujak biti najvažniji mjesec u godini za ova tri znaka?
Potres zatresao susjedstvo, prestrašili se i Hrvati: 'Ajme strašno, baš je zatreslo'
Roditelje se upozorava na novi trend među mladima: 'Može biti smrtonosno'
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
