ŽUPANIJSKI POVJERENIK SINDIKATA: 'Nama nije cilj nerad, no želimo da nas se cijeni, štrajkat ćemo do ispunjenja zahtjeva'
Sutra će se nastava u zagorskim školama odvijati, a potpuni štrajk bez nastave u našim će se školama provoditi ponovo u ponedjeljak
O uspjehu štrajka u našoj županiji razgovarali smo danas sa županijskim povjerenikom Sindikata hrvatskih učitelja Dinkom Prpićem, koji je rekao kako je zadovoljan odazivom na prvi dan štrajka te da je štrajk uspio.
-Štrajk je proveden u velikom obimu, u većini škola nije postojala mogućnost organizacije nastave. Iz 20 osnovnih škola, od 1100 zaposlenih (uz 140 osobe na bolovanju), 753 osobe su štrajkale, odnosno 75 posto osoblja. Zahvaljujemo roditeljima na podršci, a sva djeca koja su došla danas u školu, bila su na adekvatan način zbrinuta – rekao je Prpić, napomenuvši da cilj ovog štrajka nije da nema nastave. – Ne želimo ne raditi, mi želimo da su djeca u učionicama i da škola živi, ali isto tako želimo da nas se cijeni. Štrajkat ćemo do ispunjenja zahtjeva, a našu volju, želju i odlučnost u tome pokazali smo danas, na prvi dan štrajka – rekao je još te pojasnio kako će se štrajk odvijati cirkularno, na način da će se iz dana u dan mijenjati način i oblik štrajka. Svi će djelatnici škola i dalje biti u štrajku, ali različitim intenzitetom.
Tako će nastavnici u zagorskim školama i sutra biti u štrajku, no nastava će se unatoč tome odvijati.
Od županijskog povjerenika Preporoda za KZŽ Darka Ciglenečkog doznajemo kako je štrajkalo 81 posto članstva sindikata Preporoda u osnovnim te 76 posto u srednjim školama. Naglasio je i kako nastavnici u zagorskim školama u potpunosti štrajkaju, bez odvijanja nastave, u ponedjeljak, ukoliko će se štrajk nastaviti, odnosno ukoliko dogovor neće biti postignut.
Prethodni članak
Sljedeći članak
SPEKTAKL: Hit pjevač održat će veliki koncert na Adventu u Oroslavju
Zagorec godinama zlostavljao ljubavnog partnera, a sad ga premlatio štakom i završio u zatvoru
Vozači, oprez! Policija u srijedu diže dronove, gledat će tko nije vezan, tko je na telefonu...
Muškarac, žena i četvero djece otrovali se monoksidom, stršljeni im začepili dimnjak
FOTO: 'Štrajenje' kao dobrodošlica za novorođenu bebu
Novo ruho dječjeg igrališta u Dječjem vrtiću Zlatni dani
Studeni donosi promjene: 3 znaka uskoro će plivati u luksuzu i novcu
Velika promjena kod banaka: 'Nestaju sitna slova iz ugovora'
Krešo (57) izazvao prometnu nesreću pa pobjegao: 'Otišao sam kući, popio rakiju i zaspao'
DRŽAVNI INSPEKTORAT: Iz trgovina se povlači proizvod u kojem je pronađena salmonela
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
